Danil Glebov «Spartak»ga o‘tmaslik sababini tushuntirdi
Dinamo jamoasining yarim himoyachisi Danil Glebov Moskva Spartak klubida o‘ynamasligining sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Spartakdan hech qanday taklif bo‘lmagan, faqat Dinamodan taklif bo‘lgan. Shu sababdan u o‘tishga rozilik bildirmagan.
Glebovning aytishicha, Dinamoga o‘tishdan oldin Spartakdan hech qanday rasmiy taklif kelmagan. Avval Rostov klubidan ketishga ruxsat olinmagani sababli u boshqa jamoaga o‘tmagan.
Ma’lumot uchun, Danil Glebov 2024 yil fevral oyida Dinamo jamoasiga qo‘shilgan. Shu vaqt davomida u 12 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan hamda bitta assist qilgan.
O‘tgan Rossiya chempionati yakunida Dinamo jamoasi beshinchi o‘rinni egalladi. Glebovning klubdagi faoliyati hozircha ijobiy baholanmoqda va u jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi.

Данил Глебов объяснил причину, по которой не перешел в «Спартак»
Полузащитник команды «Динамо» Данил Глебов объяснил причины, по которым он не стал играть в московском клубе «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, не было никаких предложений от «Спартака», только поступило предложение от «Динамо». Поэтому он не согласился на переход.
Глебов отметил, что перед переходом в «Динамо» не поступало никаких официальных предложений от «Спартака». Ранее он не перешел в другую команду из-за того, что не получил разрешения на уход из клуба «Ростов».
Для справки, Данил Глебов присоединился к команде «Динамо» в феврале 2024 года. За это время он вышел на поле в 12 матчах, забил один гол и сделал один ассист.
По итогам прошедшего чемпионата России команда «Динамо» заняла пятое место. Деятельность Глебова в клубе на данный момент оценивается положительно, и он считается важным игроком для команды.