Chelsi va Benfika o‘rtasidagi jahon chempionati o‘yini boshlanadi
Londonning "Chelsi" jamoasi klublar o‘rtasidagi jahon chempionati 2025 yilgi turnirining 1/8 final bosqichida Lissabonning "Benfika" jamoasi bilan to‘qnash keladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin haqida taniqli futbol sharhlovchisi Aleksey Andronov o‘z fikrlarini bildirdi. U "RB Sport" kanaliga bergan intervyusida "Men ambitsiyali garov tanlayman — asosiy vaqtda Chelsi g‘alabasi va jami 3,5 dan kam gol bo‘ladi, deb o‘ylayman.
Bu variant juda ma’qul ko‘rinadi", dedi. Ushbu o‘yin 28 iyun kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi.
Musobaqa jarayonini Liveresult.ru sayti orqali matnli onlayn tarzda kuzatib borish mumkin. Bu qarama-qarshilik futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda, chunki ikkala jamoa ham yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatishga intiladi.
Chelsi va Benfikaning maydondagi kurashi muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va natija oldindan aniq emas. Ushbu o‘yin jahon futboli taqvimi uchun muhim voqea hisoblanadi.

Игра чемпионата мира между Челси и Бенфикой начинается
Лондонская команда "Челси" встретится с командой "Бенфика" из Лиссабона в 1/8 финала турнира чемпионата мира среди клубов 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный футбольный комментатор Алексей Андронов высказал свои мысли об этой игре. В интервью каналу "RB Sport" он сказал: "Я выбираю амбициозную ставку — думаю, что Челси победит в основное время и будет меньше 3,5 голов в сумме.
Этот вариант выглядит очень привлекательно", — добавил он. Игра состоится 28 июня и начнется в 23:00 по московскому времени.
Следить за ходом соревнования можно в текстовом онлайн-формате на сайте Liveresult.ru. Это противостояние ожидается интересным для футбольных болельщиков, так как обе команды стремятся показать игру высокого уровня.
Сражение Челси и Бенфики вызывает большой интерес у зрителей, и результат заранее не ясен. Эта игра считается важным событием в календаре мирового футбола.