Spersyan Tiknizyanning yangi jamoasini qo‘llab-quvvatladi
Krasnodar jamoasi sardori Eduard Spertsyan vatandoshi Nair Tiknizyaning Serbiya "Crvena Zvezda" klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida Tiknizyaning qarorini hurmat qilishini aytdi. Spertsyanning ta’kidlashicha, eng muhimi shundaki, Nair bu qadamni o‘z yuragi bilan, o‘z xohishiga ko‘ra qilgan.
Tiknizyan o‘z iste’dodini boshqa joyda sinab ko‘rmoqchi bo‘lgan, yuqori o‘rinlar uchun kurash olib borishni va Yevrokuboklarda ishtirok etishni xohlaganini ham ma’lum qildi. Spertsyan Tiknizyan uchun kelajakda yuqori darajadagi musobaqalarda o‘zini yaxshi ko‘rsatishini tiladi. Shuningdek, u yanada kuchliroq chempionatga yo‘l olishini istaydi.
Tiknizyan 2021 yildan 2025 yilgacha Lokomotiv klubida o‘ynagan. Shu vaqt ichida u 122 ta o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urgan va 17 ta samarali uzatmani amalga oshirgan.
Bu natijalar uning jamoaga muhim hissa qo‘shganini ko‘rsatadi. Umuman olganda, Tiknizyan o‘z faoliyati davomida professional futbolchi sifatida katta tajriba va muvaffaqiyatlarga erishdi.

Сперсян Тикнизян новую команду поддержал
Капитан команды Краснодар Эдуард Сперцян высказал свое мнение о переходе соотечественника Наира Тикнизяна в сербский клуб "Црвена Звезда". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что уважает решение Тикнизяна. По словам Сперцян, самое главное, что Наир сделал этот шаг от всего сердца, по своему желанию.
Тикнизян также сообщил, что хочет попробовать свои силы в другом месте, стремится бороться за высокие места и участвовать в еврокубках. Сперцян пожелал Тикнизяну в будущем хорошо проявить себя на высоком уровне соревнований. Он также надеется, что тот перейдет в еще более сильный чемпионат.
Тикнизян играл в клубе Локомотив с 2021 по 2025 год. За это время он провел 122 матча, забил 16 голов и сделал 17 результативных передач.
Эти результаты показывают, что он внес значительный вклад в команду. В целом, Тикнизян достиг больших успехов и опыта в своей карьере профессионального футболиста.