Strasburg jamoasining yarim himoyachisi Habib Diarra Sanderlend klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sports nashrining xabariga ko‘ra, ingliz klubi futbolchining transferi bo‘yicha kelishuvga erishgan va unga 27 million funt sterling to‘lashga tayyor. Bunga qo‘shimcha ravishda uch millionlik bonuslar ham kiritilgan.
Bu bitim Sanderlend tarixidagi eng qimmat transfer hisoblanadi. Fransuz yarim himoyachisi Diarra Jobu Bellingemning o‘rnini bosuvchi sifatida ko‘rilmoqda.
Bellingem avvalroq Dortmundning Borussia klubiga o‘tgan edi. O‘tgan mavsumda Diarra Strasburg safida 33 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va beshta golli uzatma berdi. Sanderlend esa so‘nggi chempionatda Chempionshipda 4-o‘rinni egallab, play-off orqali Angliya Premer Ligasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Ushbu transfer jamoaning yuqori darajada raqobatbardosh bo‘lishiga xizmat qiladi va kelgusida katta muvaffaqiyatlarga erishishiga turtki bo‘lishi kutilmoqda. Diarraning yangi jamoasida qanday natijalar ko‘rsatishi futbol ixlosmandlari tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Сандерленд подписал звёздного футболиста из Лиги 1
Полузащитник команды Страсбург Хабиб Диарра близок к переходу в клуб Сандерленд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sky Sports, английский клуб достиг соглашения по трансферу футболиста и готов заплатить ему 27 миллионов фунтов стерлингов. В дополнение к этому предусмотрены бонусы в размере трех миллионов.
Эта сделка станет самой дорогой в истории Сандерленда. Французский полузащитник Диарра рассматривается как замена Джобу Беллингему.
Ранее Беллингем перешел в клуб Боруссия Дортмунд. В прошлом сезоне Диарра провел 33 матча за Страсбург, забив четыре гола и отдав пять голевых передач. Сандерленд занял 4-е место в последнем чемпионате Чемпионшипа и получил путевку в Английскую Премьер-Лигу через плей-офф.
Этот трансфер будет способствовать высокой конкурентоспособности команды и ожидается, что станет толчком к большим успехам в будущем. Футбольные болельщики с интересом ждут, какие результаты покажет Диарра в своей новой команде.