Milan klubi yana Chelsi jamoasining yosh yarim himoyachisi Andrey Santosga qiziqishini bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida TEAMtalk nashri xabar berdi. Italiyaning Rossoneri jamoasi Granit Jaka (Bayer) va Ardon Yashari (Bryugge) bilan shartnoma tuzishda muvaffaqiyatsizlikka uchraganidan so‘ng, boshqa variantlarni ko‘rib chiqmoqda.
Ushbu nomzodlar bilan muzokaralar to‘xtab qolganligi sababli klub rahbariyati yangi strategiya ishlab chiqmoqda.
Santos bo‘yicha kelishuv 50 million yevro atrofida baholanmoqda. Hozirgi moliyaviy sharoitlarda Milan bu summani to‘liq qoplay olmasligi ehtimoldan yiroq.
Shu bois ijaraga olish va keyinchalik sotib olish huquqi bilan kelishish imkoniyati ham ko‘rib chiqilmoqda. Rasmiy muzokaralar hozircha boshlanmagan, ammo manbalarga ko‘ra, qiziqish ancha jiddiy.
O‘tgan mavsumda 21 yoshli braziliyalik futbolchi Strasburg jamoasida ijara asosida harakat qilgan.
U bu jamoa safida 35 o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi. Milan rahbariyati yosh va salohiyatli futbolchini jamoaga qo‘shishni maqsad qilgan.

Милан хочет купить футболиста Челси Сантоса
Клуб Милан снова проявляет интерес к молодому полузащитнику Челси Андрею Сантосу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщает издание TEAMtalk. Итальянская команда Россонери рассматривает другие варианты после неудачи в подписании контрактов с Гранитом Джака (Байер) и Ардоном Яшари (Брюгге).
Поскольку переговоры с этими кандидатами приостановлены, руководство клуба разрабатывает новую стратегию. Соглашение по Сантосу оценивается примерно в 50 миллионов евро. В текущих финансовых условиях Милан вряд ли сможет полностью покрыть эту сумму.
Поэтому рассматривается возможность аренды с правом последующего выкупа. Официальные переговоры пока не начались, но, по данным источников, интерес достаточно серьезный. В прошлом сезоне 21-летний бразильский футболист выступал за команду Страсбург на правах аренды.
Он провел 35 матчей за эту команду, забил 11 голов и отдал 6 голевых передач. Руководство Милана нацелено на добавление молодого и перспективного футболиста в команду.
Основная задача клуба в настоящее время заключается в снижении рисков и принятии разумных решений. Трудности на футбольном рынке побуждают Милан исследовать новые направления.