Sobiq “Spartak” futbolchisi Igor Ledyahov Rossiyaning eng mashhur klubi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, hozirgi paytda “Spartak” Rossiyaning eng ommabop jamoasi hisoblanadi. Ledyahovning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” oxirgi yillarda qo‘lga kiritgan g‘alabalari va iqtisodiy kuchi bilan mashhur.
Biroq “Spartak”ni Yevropada juda yaxshi bilishadi, Rossiyada esa ayniqsa har bir shaharda “qizil-oq” jamoasi haqida ma’lumot bor. O‘tgan mavsumning yakunlariga ko‘ra, Rossiya Professional Futbol Ligasi jadvalida “Spartak” to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
“Zenit” esa ikkinchi o‘rinda qolib, so‘nggi yetti yilda birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritolmadi. Shu bilan birga, “Spartak”ning Rossiya futbolida o‘rni va obro‘si hali ham yuqori va muxlislar orasida katta hurmatga ega.
Jamoa kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishishi uchun barcha imkoniyatlarga ega ekanligi ta’kidlanmoqda. Bu esa Rossiya futbolining rivojlanishi uchun muhim ahamiyatga ega.

Бывший футболист «Спартака» Игорь Ледяхов высказал мнение о самом популярном клубе России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, в настоящее время «Спартак» является самой популярной командой в России. По словам Ледяхова, «Зенит» известен своими победами и экономической мощью в последние годы.
Однако «Спартак» хорошо известен в Европе, а в России, особенно в каждом городе, есть информация о «красно-белой» команде. По итогам прошлого сезона «Спартак» занял четвертое место в таблице Российской Профессиональной Футбольной Лиги.
«Зенит» же остался на втором месте и не смог завоевать чемпионство впервые за последние семь лет. При этом место и репутация «Спартака» в российском футболе по-прежнему высоки и пользуются большим уважением среди болельщиков.
Подчеркивается, что команда имеет все возможности для достижения еще лучших результатов в будущем. Это имеет важное значение для развития российского футбола.