Torpedo yangi mavsumni Ximkida sun’iy gazonda o‘tkazadi
Moskva "Torpedo" jamoasi Rossiya Premer Ligasining 2025/2026 yilgi mavsumida o‘z uy o‘yinlarini asosan Podmoskovye hududidagi Ximki shahridagi maydonda o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Stadion rahbariyati shahardagi klubga mavsum oralig‘ida maydon sun’iy chim bilan almashtirilishi haqida ma’lumot bergan. Yangi bosh direktor Sergey Sinyaev klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida maydonning tabiiy chiymidan sun’iy chimgacha almashtirish ishlari yozgi tanaffusda amalga oshirilishini va barcha ishlar mavsum boshiga qadar yakunlanishini ma’lum qildi.
U, shuningdek, "Torpedo"ning uy stadioni rekonstruksiyasi belgilangan muddatda tugatilishini ta’kidlab, moliyaviy qiyinchiliklar yo‘qligini ham aytdi. Yangi mavsumning birinchi o‘yini Moskvadagi "Torpedo" uchun muhim hisoblanadi, chunki ular o‘z maydonida CSKA jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin taxminan 18 iyul kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Klub rahbariyati va muxlislar uchun bu yangiliklar ijobiy va kelajakda jamoa faoliyatining rivojlanishiga katta turtki bo‘lishi kutilmoqda. Shuningdek, stadionning zamonaviylashtirilishi va yangi sun’iy chimin jamoaga qulay sharoit yaratib, raqobatbardoshlikni oshirishga yordam beradi.

Торпедо новый сезон проведет в Химках на искусственном газоне
Москва "Торпедо" команда в сезоне 2025/2026 годов будет проводить свои домашние матчи в основном на поле в городе Химки, расположенном в Подмосковье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство стадиона проинформировало клуб о том, что в перерыве сезона поле будет заменено на искусственный газон. Новый генеральный директор Сергей Синяев в интервью пресс-службе клуба сообщил, что работы по замене натурального газона на искусственный будут проведены в летний перерыв, и все работы будут завершены к началу сезона.
Он также подчеркнул, что реконструкция домашнего стадиона "Торпедо" будет завершена в установленный срок и отметил, что финансовых трудностей нет. Первый матч нового сезона для "Торпедо" в Москве будет важным, так как они примут команду ЦСКА на своем поле. Эта игра запланирована примерно на 18 июля.
Для руководства клуба и болельщиков эти новости являются положительными и ожидается, что они станут большим стимулом для дальнейшего развития команды. Также модернизация стадиона и новый искусственный газон создадут комфортабельные условия для команды и помогут повысить конкурентоспособность.