«Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin klub tarkibini kuchaytirish bo‘yicha ishda ishtirok etadimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, u «oq-ko‘k»larning transfer ishlari bilan yuz foiz shug‘ullanmoqda. U shunday dedi: «Biz klub bilan birga qaysi pozitsiyalarni kuchaytirish kerakligini aniqlaymiz. Klub futbolchilarni izlaydi, ularning orasidan bosh murabbiy tanlaydi.
Keyin muzokaralar boshlanadi. Hozirgi kunda Rossiya bilan aloqalar murakkab bo‘lgani uchun ko‘plab futbolchilarni olib kelish qiyin kechmoqda.» O‘tgan mavsumda «Dinamo» Rossiya Premyer-ligasida beshinchi o‘rinni egalladi.
May oyining boshida klub Martsel Lichkani tark etdi, undan so‘ng jamoa vaqtincha Rolon Gusev boshchiligida mashg‘ulotlar olib bordi. Kelasi mavsumning birinchi turida «Dinamo» «Baltika» jamoasi bilan bahs olib boradi. Uchrashuv uch hafta ichida bo‘lib o‘tadi.
Klubning yangi mavsumga tayyorgarligi davom etmoqda va futbolchilar tarkibini yanada mustahkamlash maqsadida ishlar olib borilmoqda. Murabbiy va klub rahbariyati o‘rtasida doimiy muloqot mavjud bo‘lib, kelajakdagi muvaffaqiyatlarga erishish uchun jamoani kuchaytirishga e’tibor qaratilmoqda.

Карбин: Я активно участвую в работе по усилению состава Динамо
Главный тренер команды «Динамо» Валерий Карпин ответил на вопрос, будет ли он участвовать в работе по укреплению состава клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, он на сто процентов занимается трансферными делами «бело-голубых». Он сказал: «Мы вместе с клубом определим, какие позиции нужно укрепить. Клуб ищет футболистов, из которых главный тренер выбирает.
Затем начинаются переговоры. В настоящее время, из-за сложных отношений с Россией, привезти многих футболистов становится трудно.» В прошлом сезоне «Динамо» заняло пятое место в Российской Премьер-лиге.
В начале мая клуб покинул Мартсел Личка, после чего команда временно проводила тренировки под руководством Ролона Гусева. В первом туре следующего сезона «Динамо» встретится с командой «Балтика». Матч пройдет через три недели.
Подготовка клуба к новому сезону продолжается, и ведется работа по дальнейшему укреплению состава футболистов. Существует постоянный диалог между тренером и руководством клуба, и внимание уделяется укреплению команды для достижения будущих успехов.