Ronaldu futbolni dam olish uchun tark etdi
Oldingi kunlarda hujumchi Krishtianu Ronaldu “Al-Nasr” klubi bilan yangi shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu shartnoma 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Portugaliyalik futbolchi klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida Jahon klublar chempionatida o‘ynamaslik sababini tushuntirdi. U klub chempionatida ishtirok etadigan jamoalardan takliflar olganini aytdi.
Biroq, Ronaldu yangi mavsumga yaxshi tayyorlanish va dam olishni afzal ko‘rganini ta’kidladi. Yangi mavsum uzoq davom etishini, ayniqsa terma jamoalar o‘rtasidagi Jahon chempionati bo‘lishini hisobga olgan holda, faqat “Al-Nasr” o‘yinlariga emas, balki terma jamoa o‘yinlariga ham tayyor bo‘lish istagini bildirdi.
Shuning uchun U Millatlar Ligasi tugagach, boshqa takliflarni ko‘rib chiqmaslikka qaror qilganini ma’lum qildi. Krishtianu Ronaldu hozirda 40 yoshda. O‘z faoliyati davomida u besh marta “Oltin to‘p” mukofotini qo‘lga kiritgan.
Uning futbol sohasidagi yutuqlari va tajribasi dunyo bo‘ylab futbol muxlislari tomonidan yuqori baholanadi. Ronaldu hali ham yuqori darajada o‘ynashga intilmoqda va kelajakdagi vazifalariga jiddiy yondashmoqda.

Роналду покинул футбол для отдыха
На днях нападающий Криштиану Роналду подписал новый контракт с клубом «Аль-Наср». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот контракт рассчитан до середины 2027 года. Португальский футболист в интервью пресс-службе клуба объяснил причину, по которой он не будет участвовать в чемпионате мира клубов. Он сказал, что получил предложения от команд, участвующих в клубном чемпионате.
Однако Роналду подчеркнул, что предпочитает хорошо подготовиться к новому сезону и отдохнуть. Учитывая, что новый сезон будет длительным, особенно с учетом чемпионата мира среди национальных команд, он выразил желание быть готовым не только к играм «Аль-Наср», но и к играм сборной.
Поэтому он сообщил, что решил не рассматривать другие предложения после окончания Лиги наций. Криштиану Роналду сейчас 40 лет. За свою карьеру он пять раз завоевывал награду «Золотой мяч».
Его достижения и опыт в футболе высоко ценятся футбольными болельщиками по всему миру. Роналду по-прежнему стремится играть на высоком уровне и серьезно относится к своим будущим задачам.