Angliya yoshlar jamoasi Yevropa chempionati g‘olibi
Shanba kechqurun Slovakiyada Yevropa yoshlar chempionatining final uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Finalda Angliya va Germaniya yoshlar terma jamoalari to‘qnash keldi. Angliyalik futbolchilar o‘yinni tez boshlangan daqiqalarda ustunlik bilan boshlashdi.
5-daqiqada Harvi Elliot, 24-daqiqada esa Omari Xatchinson hisobni ikki baravar oshirdi. Birinchi bo‘lim oxirida Germaniya vakili Nelson Vayper hisob farqini kamaytirdi.
61-daqiqada Paul Nebel hisobni tenglashtirdi va o‘yinda muvozanat tiklandi. Asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlanganidan so‘ng, qo‘shimcha daqiqalarda Angliya yoshlar jamoasi yana bir bor gol urdi. 92-daqiqada Jonatan Rou hisobni o‘z foydasiga qaytarib oldi va natija 3:2 bo‘ldi.
Shu tariqa Angliya yoshlar jamoasi Yevropa chempionatida g‘olib bo‘ldi. O‘yinning protokoli quyidagicha: Angliya yoshlar jamoasi hisobida Harvi Elliot 5-daqiqada, Omari Xatchinson 24-daqiqada gol urdi. Germaniyada Nelson Vayper 45-daqiqada, Paul Nebel 61-daqiqada hisobni tenglashtirdi.
Jonatan Rou qo‘shimcha vaqtning boshida gol urib, Angliyaga g‘alaba keltirdi. O‘yinda har ikkala jamoa ham maydonda faol harakat qildi, zaxiradan maydonga tushgan futbolchilar ham o‘yinga ta’sir ko‘rsatdi.
Ushbu final uchrashuvi yosh futbolchilar uchun yuksak tajriba bo‘ldi va kelajakdagi karyeralari uchun muhim voqea sifatida esda qoldi. Angliya yoshlar jamoasi Yevropa chempioni sifatida o‘z kuchini namoyish etdi.

Англия молодежная команда чемпион Европы
В субботу вечером в Словакии состоялся финал молодежного чемпионата Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В финале встретились молодежные сборные Англии и Германии. Английские футболисты начали игру с преимуществом в первые минуты.
На 5-й минуте Харви Эллиот, а на 24-й минуте Омар Хатчинсон удвоили счет. В конце первого тайма представитель Германии Нельсон Вайпер сократил разрыв в счете.
На 61-й минуте Пол Небель сравнял счет, и игра вернулась в равновесие. Основное время завершилось со счетом 2:2, после чего в дополнительное время молодежная сборная Англии снова забила гол. На 92-й минуте Джонатан Роу вернул счет в свою пользу, и результат стал 3:2.
Таким образом, молодежная сборная Англии стала победителем чемпионата Европы. Протокол игры выглядит следующим образом: молодежная сборная Англии забила голы Харви Эллиот на 5-й минуте и Омар Хатчинсон на 24-й минуте. У Германии Нельсон Вайпер забил на 45-й минуте, Пол Небель сравнял счет на 61-й минуте.
Джонатан Роу забил гол в начале дополнительного времени, принёсший победу Англии. В игре обе команды активно действовали на поле, игроки, вышедшие на замену, также оказали влияние на игру.
Этот финал стал важным опытом для молодых футболистов и запомнится как значимое событие в их будущей карьере. Молодежная сборная Англии продемонстрировала свою силу как чемпион Европы.