Harvi Elliot yoshlar Yevropa chempionatida eng yaxshi futbolchi deb topildi
Angliya terma jamoasi Yevropa yoshlar chempionatining finalida Germaniyani 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Muhim g‘ol birinchi qo‘shimcha vaqt boshida kiritildi. Musobaqaning eng yaxshi o‘yinchisi hujumchi yarim himoyachi Harvi Elliot deb topildi, u finalda birinchi golni urgan.
«Liverpul» vakili barcha pley-off o‘yinlarida o‘zini ko‘rsatdi va umumiy hisobda olti o‘yinda beshta gol urdi. 22 yoshli Elliot kelayotgan yozda «Liverpul»ni tark etishi mumkin, chunki u Arne Slot jamoasida asosiy tarkibga kira olmayapti. Yosh va istiqbolli yarim himoyachiga «Brayton», «Vest Xem», «RB Leyptsig» hamda «Chelsi» jiddiy qiziqish bildirmoqda.
Bu klubar Elliotning salohiyatini qadrlagan holda uni o‘z safiga qo‘shmoqchi. Futbolchining kelajagi va qaysi klubni tanlashi katta qiziqish uyg‘otmoqda.
«Liverpul» esa yosh futbolchilarni tarbiyalash va ularni jahon darajasiga olib chiqishda davom etmoqda.

Харви Эллиот был признан лучшим футболистом молодежного чемпионата Европы
Сборная Англии победила Германию со счетом 3:2 в финале молодежного чемпионата Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Решающий гол был забит в начале первого дополнительного времени. Лучшим игроком турнира был признан нападающий полузащитник Харви Эллиот, который забил первый гол в финале.
Представитель «Ливерпуля» проявил себя во всех матчах плей-офф и в общей сложности забил пять голов в шести играх. 22-летний Эллиот может покинуть «Ливерпуль» этим летом, так как он не может пробиться в основной состав команды Арне Слота. На молодого и перспективного полузащитника проявляют серьезный интерес «Брайтон», «Вест Хэм», «РБ Лейпциг» и «Челси».
Эти клубы хотят подписать Эллиота, ценя его потенциал. Будущее футболиста и выбор клуба вызывает большой интерес.