Leroy Sane «Bavariya» tarkibida oxirgi o‘yinni o‘tkazadi
Klub jahon chempionati 1/8 final bosqichida "Flamengo"ga qarshi o‘ynaladigan o‘yinda Leroy Sane uchun "Bavariya" klubidagi so‘nggi o‘yin bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin bugun kechqurun Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi. O‘yin tugagach, Sane jamoaga xayrlashadi, chunki iyul boshidan boshlab u Turkiyaning "Galatasaray" klubida o‘ynay boshlaydi. "Bunday o‘yinda men to‘liq konsentratsiyalanganman.
Biz Leroyning oxirgi o‘yini ekanini bilamiz, ammo uning jamoaga yordam berishini va o‘z hissasini qo‘shishini istaymiz," – deydi Bayern va Germaniya jamoalari vakillaridan biri, kompaniyasi so‘zlarini keltirgan holda. Leroy Sane 2020 yildan beri "Bavariya" sharafini himoya qilib kelgan edi va endilikda u erkin agent sifatida "Galatasaray"ga o‘tmoqda. Bu transfer uning faoliyatidagi yangi bosqich sifatida baholanmoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik yaxshi natijalar bergan, lekin endi yangi imkoniyatlar sari qadam tashlash vaqti kelgan. Sane jamoaga ko‘rsatgan xizmatlari uchun minnatdorlik bildirilmoqda.

Лерой Сане проведет последний матч в составе «Баварии»
Клуб в 1/8 финала клубного чемпионата мира сыграет с «Фламенго», и этот матч станет последним для Лероя Санэ в составе «Баварии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра начнется сегодня вечером в 23:00 по московскому времени. После матча Санэ попрощается с командой, так как с начала июля он начнет выступать за турецкий клуб «Галатасарай». «В таком матче я полностью сосредоточен.
Мы знаем, что это последний матч Лероя, но мы хотим, чтобы он помог команде и внес свой вклад», – говорит представитель «Баварии» и сборной Германии, ссылаясь на слова компании. Лерой Санэ защищал цвета «Баварии» с 2020 года, и теперь он переходит в «Галатасарай» в качестве свободного агента. Этот трансфер рассматривается как новый этап в его карьере.
Сотрудничество клуба и футболиста приносило хорошие результаты, но теперь пришло время сделать шаг к новым возможностям. Санэ выражается благодарность за его услуги команде.