Mareska: Hakam haqida fikrni har doim aytmaslik kerak
Londonning "Chelsi" jamoasi bosh murabbiyi Enzo Mareska Klub jahon chempionati chorak finalida "Benfika"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 4:1 hisobida "Chelsi" foydasiga yakunlandi. Natijaga qaramay, o‘yin barcha ishtirokchilarga oson bo‘lmaganini ta’kidlash lozim.
86-daqiqada hakam chaqmoq va momaqaldiroq sababli o‘yinni to‘xtatdi, bu tanaffus deyarli ikki soat davom etdi. O‘yinni tiklagandan so‘ng "Benfika" hisobni tenglashtirdi, Anxel di Mariya penalti zarbasini amalga oshirdi.
Londonliklar bu qarorni noto‘g‘ri deb hisoblashdi. Qo‘shimcha vaqtda Lissabon jamoasi son jihatidan kam bo‘lib qoldi va o‘yinning ikkinchi qo‘shimcha bo‘limida "Chelsi"ga uch marta gol o‘tkazib qo‘ydi. Mareska o‘yindan keyingi intervyusida hakam ishini tanqid qilish o‘rniga ba’zan fikrni ichda saqlash ma’qul ekanligini aytdi.
Uchrashuvdan so‘ng "Chelsi" chorak finalda braziliyalik "Palmeiras" jamoasi bilan to‘qnash keladi. Bu o‘yin katta e’tibor bilan kutib olinmoqda, chunki har ikkala jamoa kuchli va raqobatbardosh hisoblanadi.
Klub jahon chempionati doirasida bunday uchrashuvlar futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otadi.

Mareska: О мнении судьи не всегда следует говорить
Главный тренер лондонского "Челси" Энцо Мареска высказал свое мнение после матча с "Бенфикой" в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 4:1 в пользу "Челси". Несмотря на результат, стоит отметить, что игра была нелегкой для всех участников.
На 86-й минуте судья остановил игру из-за молнии и грозы, перерыв длился почти два часа. После возобновления игры "Бенфика" сравняла счет, Анхель ди Мария реализовал пенальти.
Лондонцы сочли это решение неправильным. В дополнительное время лиссабонская команда осталась в меньшинстве и вторая половина дополнительного времени "Челси" забила три гола.
В интервью после матча Мареска сказал, что иногда лучше держать свое мнение при себе, чем критиковать работу судьи.
После встречи "Челси" встретится в четвертьфинале с бразильским "Палмейрасом". Этот матч ожидается с большим интересом, так как обе команды считаются сильными и конкурентоспособными.