Moisés Kaysedo «Chelsea» va «Benfika» o‘yinida eng yaxshi futbolchi tanlandi
Chelsi klubi jahon klub chempionati musobaqasining 1/8 final bosqichida Benfika jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvda 120 daqiqalik o‘yindan keyin 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 64-daqiqasida Riss Jeyms jarima zarbasidan gol urib, hisobni ochdi. O‘yin oxirlarida hakam ob-havo sharoitlari sababli o‘yinni to‘xtatdi.
Taxminan ikki soatdan so‘ng jamoalar maydonga qaytib, o‘yinni davom ettirishdi. Qo‘shimcha vaqt davomida Anxel di Mariya penalti zarbasini aniq bajarib, tomoshabinlarga ikki qo‘shimcha bo‘limni taqdim etdi. 108-daqiqadan 117-daqiqagacha Chelsi uch bora gol urdi.
Bu gollarni Kristofer Nkunku, Pedru Netu va Kirnan Dyusberi-Xoll amalga oshirdi. O‘yinning eng yaxshi futbolchisi sifatida Moyzes Kajsedo tan olindi.
U Pedru Netuga yordamchi bo‘lib, o‘yinda eng ko‘p aniq uzatmalarni amalga oshirdi — jami 116 ta. Shuningdek, u uch marta to‘pni muvaffaqiyatli tortib oldi va o‘n marta jamoasining to‘p nazoratini qaytarib berdi.
Ushbu natijalar uning jamoasi uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi. Chelsi jamoasi bu g‘alaba orqali musobaqada keyingi bosqichga yo‘l oldi.
O‘yin davomida jamoalar o‘zaro kurash olib bordi va muxlislar uchun yodda qolarli o‘yin bo‘lib o‘tdi.

Моисес Кайседо был признан лучшим игроком в матче «Челси» и «Бенфика»
Клуб «Челси» одержал победу со счетом 4:1 в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира против команды «Бенфика» после 120 минут игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 64-й минуте Рис Джеймс забил гол с пенальти, открыв счет. В конце игры судья остановил матч из-за погодных условий.
Примерно через два часа команды вернулись на поле и продолжили игру. В дополнительное время Анхель Ди Мария точно выполнил пенальти, подарив зрителям два дополнительных тайма. С 108-й по 117-ю минуту «Челси» забил три гола.
Эти голы были забиты Кристофером Нкунку, Педру Нету и Кирнаном Дьюсбери-Холлом. Лучшим футболистом матча был признан Мойзес Кайседо.
Он стал ассистентом Педру Нету и выполнил наибольшее количество точных передач в игре — всего 116. Также он трижды успешно отобрал мяч и десять раз вернул контроль над мячом своей команде.
Эти результаты показывают, насколько они важны для его команды. Команда «Челси» благодаря этой победе вышла в следующий раунд турнира.