"Bavariya"ning o‘ng qanot himoyachisi Yosip Stanisich jamoaning Jahon klublari chempionatining 1/8 final bosqichidagi Braziliyaning "Flamenqo" jamoasiga qarshi o‘yindan oldin jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi. Yosip Stanisich 25 yoshda bo‘lib, TNT Sportsga bergan intervyusida Janubiy Amerika jamoalari unga katta ta’sir ko‘rsatganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ko‘plab yevropaliklar o‘z klublarini eng kuchli deb hisoblashadi, ammo Janubiy Amerikada har bir to‘p uchun kurash olib boriladi va ularning texnikasi juda yuqori darajada.
Bu jihatlar uni hayratga soldi. "Flamenqo" o‘z guruhida yetakchi bo‘lib, etti ochko to‘plagan va "Chelsi"ni bevosita o‘yindagi g‘alaba orqali ortda qoldirgan. "Bavariya" esa o‘z guruhida "Benfika"dan keyin ikkinchi o‘rinni egalladi.
Shu tariqa, har ikki jamoa keyingi bosqichga chiqish uchun kurash olib boradi va uchrashuv qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Stanisiç: Команды Южной Америки удивили меня
"Бавария" правый защитник Йосип Станисич перед матчем команды против бразильского "Фламенго" в 1/8 финала чемпионата мира клубов пообщался с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч состоится в воскресенье и начнется в 23:00 по московскому времени. Йосип Станисич, которому 25 лет, в интервью TNT Sports сказал, что южноамериканские команды оказали на него большое влияние. По его словам, многие европейцы считают свои клубы самыми сильными, однако в Южной Америке борьба за каждый мяч ведется, и их техника на очень высоком уровне.
Эти аспекты поразили его. "Фламенго" является лидером своей группы, набрав семь очков и обойдя "Челси" благодаря победе в прямом матче. "Бавария" заняла второе место в своей группе после "Бенфики".