Nair Tiknizyan yangi klubda o‘zini ko‘rsatadi
Moskva «Lokomotiv» klubining sobiq yarim himoyachisi Nair Tiknizyaning rafiqasi Yana Romashkina uning Serbiya «Crvena Zvezda» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ayolning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Nair o‘zidan rozi, ammo yangi klubda hammasini boshidan isbotlashi kerak bo‘ladi. U uzoq vaqtdan beri Evropada o‘ynashni orzu qilganini, endi esa uning faoliyatidagi yangi bosqich boshlanayotganini aytdi.
Bu davr Nairning haqiqiy futbolchi ekanligini ko‘rsatadi. 2024/2025 yilgi mavsumda Tiknizyan Rossiya chempionatida va Kubok o‘yinlarida jami 33 ta uchrashuvda ishtirok etib, ikki gol urdi va to‘rtta golga assistentlik qildi.
Mavsum oxirida u o‘z o‘yin vaqtidan norozi ekanini oshkor qilgan intervyu berdi. Shundan so‘ng Belgrad jamoasining taklifini qabul qilib, klubni tark etdi.
Bu o‘tish uning futbol hayotida yangi sahifa ochilishiga sabab bo‘ldi. Endi Tiknizyan yangi jamoada o‘z salohiyatini yanada ko‘rsatishga harakat qiladi.

Nair Tiknizyan проявит себя в новом клубе
Супруга бывшего полузащитника московского клуба «Локомотив» Найра Тикнизяна Яна Ромашкина высказалась о его переходе в сербский клуб «Црвена Звезда». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам женщины, сейчас Найр доволен собой, но в новом клубе ему придется все доказать с нуля. Она сказала, что он давно мечтал играть в Европе, и теперь начинается новый этап в его карьере.
Этот период покажет, что Найр настоящий футболист. В сезоне 2024/2025 Тикнизян принял участие в 33 матчах чемпионата России и Кубка, забив два гола и сделав четыре голевых паса.
В конце сезона он дал интервью, в котором признался, что недоволен своим игровым временем. После этого он принял предложение белградской команды и покинул клуб.
Этот переход стал причиной открытия новой страницы в его футбольной жизни. Теперь Тикнизян будет стараться еще больше проявить свой потенциал в новой команде.