Serbiyalik "Crvena Zvezda" jamoasining yarim himoyachisi Nayir Tiknizyaning rafiqasi Yana Romashkina erining Moskva "Lokomotiv" jamoasidan ketish sabablari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, 2024/2025 yil mavsumining oxirida Nayir bergan intervyu uning qarorini o‘zgartirmagan. Romashkina aytishicha, erining aniq bir rejasi bo‘lmagan, u shunchaki jamoadan bo‘shatilishini xohlagan va shuning uchun ham hammasi shunday rivojlangan.
U bu qaror so‘zlari sababli emas, balki vaqtining kelgani uchun qabul qilinganini ta’kidladi. Shuningdek, Nayir "Lokomotiv" bilan yaxshi munosabatda ajrashgani bildirildi.
Muxlislar o‘rtasida katta shov-shuvga sabab bo‘lgan o‘sha intervyuda Tiknizyan o‘zini tanqid qilib, klubning uni kam ishlatish siyosatini tushunmasligini aytgan edi. Ushbu voqea keyinchalik jamoa bilan munosabatlarning buzilishiga sabab bo‘ldi.
Romashkinaning so‘zlariga ko‘ra, bu jarayon tabiiy va oldindan belgilangan emas edi, balki voqealar oqimi shunday shakllandi. Endi esa Nayir yangi bosqichga o‘tishga tayyor ekan.

Найр Тикнизян ушел из «Локомотива» из-за окончания контракта
Жена сербского полузащитника команды "Красная Звезда" Найра Тикнизяна Яна Ромашкина рассказала о причинах ухода мужа из московского "Локомотива". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее словам, интервью, данное Найром в конце сезона 2024/2025, не изменило его решения. Ромашкина отметила, что у мужа не было четкого плана, он просто хотел покинуть команду, и поэтому все так и развивалось.
Она подчеркнула, что это решение было принято не из-за его слов, а потому что пришло время. Также сообщается, что Найир расстался с "Локомотивом" на хорошей ноте.
В том самом интервью, которое вызвало большой резонанс среди болельщиков, Тикнизян критиковал себя и говорил о непонимании политики клуба по его недостаточному использованию. Этот инцидент впоследствии стал причиной ухудшения отношений с командой.
По словам Ромашкиной, этот процесс был естественным и не предопределенным, а события развивались именно так. Теперь же Найир готов перейти на новый этап.