U klubning shahar maktabida faoliyat yuritmoqda, biroq uning aniq lavozimi va vazifalari haqida ma’lumot berilmagan. Rossiya Futbol Ittifoqi bosh kotibi Maksim Mitrofanov "Zenit" sport maktabi direktori tomonidan Bezborodovning shu yerda ishlayotgani haqida eshitganini aytdi, ammo uning qaysi lavozimda ishlayotgani va boshqa tafsilotlarga ega emasligini bildirdi. Eslatib o‘tish joizki, Bezborodov ijtimoiy tarmoqlarda o‘zini maqtagan va faqat u sudyelik qila olishini ta’kidlagani uchun jazolangan edi. U o‘zini uchinchi shaxs sifatida ta’riflab, ijobiy fikrlar bildirgan.
Dastlab, u 2024/2025 yilgi mavsum oxirigacha diskvalifikatsiya qilingan edi, ammo yaqinda Rossiya Futbol Ittifoqi uni kelajakda ham hisobga olmasligi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Shunday qilib, Bezborodovning futbol sohasidagi faoliyati boshqa yo‘nalishga o‘zgardi, ammo uning yangi roli haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘q. Bu holat futbol jamiyati va muxlislar orasida qiziqish uyg‘otmoqda.

Безбородов начал новую работу в спортивной школе «Зенит»
Судья Российской Премьер-Лиги Владислав Безбородов нашел новую работу в системе клуба «Зенит» после отстранения от судейства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он работает в городской школе клуба, однако информация о его конкретной должности и обязанностях не была предоставлена. Генеральный секретарь Российского футбольного союза Максим Митрофанов заявил, что слышал от директора спортивной школы «Зенит» о том, что Безбородов работает здесь, но не имеет информации о том, на какой должности он работает и других деталях. Стоит напомнить, что Безбородов был наказан за то, что хвалил себя в социальных сетях и подчеркивал, что только он может судить. Он описывал себя как третье лицо и высказывал положительные мнения.
Сначала он был дисквалифицирован до конца сезона 2024/2025, но недавно появились сообщения о том, что Российский футбольный союз не будет учитывать его в будущем. Таким образом, деятельность Безбородова в футболе изменила направление, однако о его новой роли пока нет точной информации. Эта ситуация вызывает интерес в футбольном сообществе и среди болельщиков.