Kechinov: Zenit futbolchilari mavsumda yetakchi bo‘lmadi
Sobiq "Spartak" futbolchisi Valeriy Kechinov Rossiya Premer Ligasi o'tgan mavsumining eng yaxshi o'yinchilari qatorida "Zenit" vakillaridan hech kim ko'rsatilmaganini ta'kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, "Zenit" futbolchilari bu mavsumda yetarlicha yorqin o'yin namoyish eta olishmadi. Kechinov ayniqsa G'lushenkovning jarohat olganidan oldingi boshlang'ich o'yinlarini eslab, agar u shunday davom etganida, yuqori natijalarga erishishi mumkinligini aytdi.
Umuman olganda, "Zenit" tarkibidan alohida e'tiborga loyiq futbolchini ajratish qiyinligini bildirdi. Ma'lum bo‘lishicha, o'tgan mavsum yakunlariga ko‘ra Rossiya Premer Ligasi eng yaxshi futbolchisi sifatida "Krasnodar" hujumchisi Jon Kordoba tanlangan.
Shu mavsumda Kuban klubi tarixida birinchi bor Rossiya chempioni bo‘lishga muvaffaq bo‘ldi. "Zenit" esa turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab, g‘olibdan bir ochko kam to‘pladi.
Bu holat "Zenit" jamoasining mavsum davomida ko‘rsatgan o‘yin natijalari va imkoniyatlari haqida ko‘p narsa aytadi. Umuman olganda, Kechinovning so‘zlari "Zenit" futbolchilarining o'tgan mavsumdagi o‘yinini tanqidiy tarzda baholaydi va ularni yetarlicha muvaffaqiyatli deyishga asos yo‘qligini bildiradi.

Кечинов: Футболисты Зенита не стали лидерами в сезоне
Бывший футболист "Спартака" Валерий Кечинов отметил, что среди лучших игроков прошедшего сезона Российской Премьер-Лиги не оказалось ни одного представителя "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, футболисты "Зенита" не смогли продемонстрировать достаточно яркую игру в этом сезоне. Кечинов, в частности, вспомнил о начальных играх Глушенкова до его травмы, отметив, что если бы он продолжал в том же духе, то мог бы достичь высоких результатов.
В целом он отметил, что выделить отдельного футболиста из состава "Зенита" достаточно сложно. Как стало известно, по итогам прошлого сезона лучшим футболистом Российской Премьер-Лиги был признан нападающий "Краснодара" Хуан Кортес.
В этом сезоне клуб Кубани впервые смог стать чемпионом России. "Зенит", заняв второе место в турнирной таблице, набрал на одно очко меньше чем победитель.
Эта ситуация говорит о многом в отношении результатов и возможностей команды "Зенит" в течение сезона. В целом слова Кечинова критически оценивают игру футболистов "Зенита" в прошлом сезоне и указывают на отсутствие оснований для того, чтобы назвать их достаточно успешными.