Dinamo taktika va intizom bilan Zenitni ortda qoldiradi
Poytaxtning Dinamo jamoasi yarimhimoyachisi Danil Glebov yangi mavsumda Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi o‘yinlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Dinamo jamoasi intizom, maydondagi taktika va bosh murabbiyning talablariga qat’iy rioya qilish orqali Zenitdan o‘zib ketishi mumkin. Glebovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘z ustida tinimsiz ishlamoqda va yangi mavsumda yaxshi natijalarni ko‘rsatishga intiladi. Eslatib o‘tamiz, iyun o‘rtalarida Dinamo bosh murabbiyligi lavozimiga Valeriy Karpin tayinlandi.
56 yoshli rus mutaxassisi bilan uch yillik shartnoma imzolangan. O‘tgan mavsumda Dinamo Rossiya Premer-ligasida beshinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsum 18 iyuldan boshlanadi va jamoa yuqori o‘rinlarga intilishmoqda. Dinamo va Zenit o‘rtasidagi raqobat yangi mavsumda ham qiziqarli va keskin kechishi kutilmoqda.
Jamoa futbolchilari va murabbiylar jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda, bu esa muxlislar uchun yaxshi natijalar va tomoshabinlarga qiziqarli o‘yinlar taqdim etilishiga umid uyg‘otadi.

Динамо опережает Зенит благодаря тактике и дисциплине
Столичная команда Динамо полузащитник Данил Глебов высказал мнение о матчах нового сезона против санкт-петербургского Зенита. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Динамо может обойти Зенит, строго соблюдая дисциплину, тактику на поле и требования главного тренера. По словам Глебова, команда постоянно работает над собой и стремится показать хорошие результаты в новом сезоне. Напоминаем, что в середине июня на пост главного тренера Динамо был назначен Валерий Карпин.
С 56-летним российским специалистом подписан трехлетний контракт. В прошлом сезоне Динамо заняло пятое место в Российской Премьер-Лиге.
Новый сезон начнется 18 июля, и команда стремится к высоким местам. Соперничество между Динамо и Зенитом ожидается интересным и напряженным в новом сезоне.
Игроки и тренеры команды серьезно готовятся, что вселяет надежду на хорошие результаты для болельщиков и интересные игры для зрителей.