Mostovoy: Klub chempionatida faqat pul o‘ynaydi
Sobiq Moskva “Spartak” klubi va Rossiya milliy terma jamoasi sobiq o‘yinchisi, hozirda futbol bo‘yicha ekspert sifatida faoliyat yuritayotgan Aleksandr Mostovoy klub jahon chempionati darajasiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, musobaqada yuqori darajadagi jamoalar ko‘proq oldinga o‘tmoqda, “Atletiko” bundan mustasno. Mostovoyning aytishicha, “Atletiko”ning chetlanishi ko‘pchilikni hayratda qoldirmagan va bu holat pulning o‘yinlarda katta rol o‘ynashini yana bir bor ko‘rsatdi.
“Sport-Express” nashri Aleksandr so‘zlarini shu tariqa yetkazmoqda. Klub jahon chempionati 14 iyundan 13 iyulgacha AQShdagi stadionlarda o‘tkazilmoqda. Musobaqaning chorak final bosqichiga chiqadigan ilk ikki jamoa 28 iyun, shanba kuni aniqlandi.
Ular Londonning “Chelsi” klubi va Braziliyaning “Palmeiras” jamoalaridir. Ushbu turnir futbol olamida katta e’tibor qozonib, jahonning eng kuchli klublarini o‘zaro bellashuviga guvoh bo‘lish imkonini beradi.
Hozirgi kunda katta mablag‘lar va professional darajadagi tashkilot futbol muvaffaqiyatining asosiy omillari hisoblanadi. Shuningdek, musobaqada qatnashayotgan klublar o‘z jamoalarini yanada kuchaytirishga intilmoqda.
Bu esa futbol muxlislariga yuqori sifatli o‘yinlarni taqdim etadi. Klub jahon chempionati futbol sanoatining rivojlanishida muhim o‘rin tutadi va kelajakda ham shu mavzuda ko‘plab muhokamalar bo‘lishi kutilmoqda.

Mostovoy: В клубном чемпионате играет только деньги
Бывший игрок московского «Спартака» и сборной России, ныне работающий футбольным экспертом Александр Мостовой высказал свои мысли о клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на турнире более сильные команды продвигаются вперед, за исключением «Атлетико». Мостовой отметил, что исключение «Атлетико» не удивило многих и этот случай еще раз показал, что деньги играют большую роль в матчах.
Издание «Спорт-Экспресс» передает слова Александра таким образом. Клубный чемпионат мира проходит с 14 июня по 13 июля на стадионах США. Первые две команды, которые выйдут в четвертьфинал турнира, будут определены 28 июня, в субботу.
Это клубы лондонского «Челси» и бразильского «Палмейраса». Этот турнир привлекает большое внимание в мире футбола и предоставляет возможность увидеть противостояние сильнейших клубов мира.
В настоящее время большие деньги и профессиональная организация считаются основными факторами успеха в футболе. Кроме того, клубы, участвующие в турнире, стремятся усилить свои команды.
Это предоставляет футбольным болельщикам качественные игры. Клубный чемпионат мира занимает важное место в развитии футбольной индустрии, и в будущем ожидается множество обсуждений на эту тему.