Moskvadagi CSKA jamoasining sobiq bosh murabbiyi Valeriy Gazzaev 2025 yilgi klub jahon chempionati chorak final bosqichida bo‘lib o‘tadigan PSJ va Inter Mayami o‘rtasidagi o‘yinga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis ta’kidlashicha, jamoalar darajasi orasidagi farq ancha katta bo‘lib, aniq ustunlik parijliklarning tomonida. Shunga qaramay, u o‘yinda katta hisobdagi g‘alaba bo‘lishiga ishonmaydi.
Ushbu o‘yin 29 iyun, yakshanba kuni o‘tkaziladi va asosiy hakamning dastlabki fiti Moskva vaqti bilan soat 19:00da chaladi. O‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi Liveresult.ru sayti orqali taqdim etiladi.
AQShda bo‘lib o‘tadigan mazkur turnir 13 iyul kuni yakunlanadi. Gazzaevning fikricha, PSJ kuchli jamoa sifatida o‘z o‘rnini saqlab qoladi, biroq Inter Mayami ham o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Газзаев: ПСЖ в более выгодной позиции против Интер Майами
Бывший главный тренер московского ЦСКА Валерий Газзаев высказал свое мнение о матче между ПСЖ и Интер Майами, который пройдет в рамках четвертьфинала клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что разница в уровнях команд довольно велика, и явное преимущество на стороне парижан. Тем не менее, он не верит в крупную победу в этом матче.
Игра состоится 29 июня, в воскресенье, и первый свисток главного арбитра прозвучит в 19:00 по московскому времени. Текстовая онлайн-трансляция матча будет представлена на сайте Liveresult.ru.
Данный турнир, который пройдет в США, завершится 13 июля. По мнению Газзаева, ПСЖ сохранит свое место как сильная команда, однако Интер Майами также постарается продемонстрировать свои возможности.