Parfyonov: Zabолотный Spartak taktikasi uchun kerak
Sobiq “Spartak” futbolchisi Dmitriy Parfenov hujumchi Anton Zabolotnining “qizil-oq” jamoasiga o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parfenovning aytishicha, taktika xilma-xilligini ta’minlash uchun turli uslubdagi hujumchilar zarur. Anton esa mehnatkash o‘yinchi bo‘lib, o‘z imkoniyatlarini maksimal darajada namoyish etishga harakat qiladi.
U “RB Sport”ga bergan intervyusida shunday dedi. O‘tgan mavsumda 34 yoshli hujumchi “Ximki” jamoasida o‘ynadi.
U Rossiya chempionatining 29 o‘yini maydonida ishtirok etdi, 6 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma berdi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Zabolotnining narxi 700 ming yevroga teng.
Ushbu o‘tish jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytirishga xizmat qilishi mumkin. Parfenovning fikriga ko‘ra, bu variant jamoa uchun taktika jihatdan foydali bo‘ladi.

Парфёнов: Заболотный нужен для тактики Спартака
Бывший футболист "Спартака" Дмитрий Парфенов высказал мнение о вероятности перехода нападающего Антона Заболотного в "красно-белую" команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Парфенова, для обеспечения разнообразия тактики необходимы нападающие разных стилей. Антон же трудолюбивый игрок, который старается максимально продемонстрировать свои возможности.
Он сказал это в интервью "RB Sport". В прошлом сезоне 34-летний нападающий играл в команде "Химки".
Он принял участие в 29 матчах чемпионата России, забил 6 голов и сделал 6 голевых передач. Согласно данным Transfermarkt, цена Заболотного составляет 700 тысяч евро.
Этот переход может помочь усилить атакующую линию команды. По мнению Парфенова, этот вариант будет тактически полезен для команды.