Sobiq «Lokomotiv» hujumchisi Dmitriy Bulykin Euro-Futbol.ru saytiga bergan intervyusida Rossiya Premer-Ligasida sifatli legionerlar ishtirok etishini qo‘llab-quvvatlashini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, chet ellik futbolchilar faqat raqobatbardosh bo‘lishi emas, balki yaxshi motivatsiyaga ega bo‘lib, o‘z ustida ishlashi va mahalliy futbolchilarning rivojlanishiga yordam berishi lozim. Bulykin ta’kidlaganidek, Rossiya chempionatida yuqori darajadagi futbolchilar bo‘lishi kerak, chunki mahalliy futbolchilar ularning o‘yini orqali o‘sishda davom etishadi.
Shu tariqa, ular nafaqat o‘zlarini, balki butun jamoani yaxshilashga turtki beradi. 12 iyul kuni Moskvaning «Lujniki» stadionida CSKA va «Krasnodar» jamoalari o‘rtasida Rossiya Superkubogi uchun o‘yin bo‘lib o‘tadi.
O‘tgan mavsumda «Buzoq» laqabli «Krasnodar» Rossiya chempionatining g‘olibi bo‘lgan bo‘lsa, CSKA esa mamlakat kubogini qo‘lga kiritgan. Ushbu uchrashuv katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki ikki jamoa ham o‘zining yuqori darajadagi o‘yinini namoyish etishga tayyor.
Superkubok musobaqasi har yili jamoalarning kuchini sinash va yangi mavsumga yaxshi boshlanish berish maqsadida o‘tkaziladi.

Булыкин: В РПЛ нужны только мотивированные легионеры
Бывший нападающий «Локомотива» Дмитрий Булыкин в интервью сайту Euro-Futbol.ru заявил о поддержке участия качественных легионеров в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, иностранные футболисты должны быть не только конкурентоспособными, но и хорошо мотивированными, работать над собой и помогать развитию местных игроков. Как отметил Булыкин, в российском чемпионате должны быть футболисты высокого уровня, так как местные игроки продолжают развиваться через их игру.
Таким образом, они дают толчок не только себе, но и всей команде к улучшению.
12 июля на стадионе «Лужники» в Москве пройдет матч за Суперкубок России между командами ЦСКА и «Краснодар».
В прошлом сезоне «Быки» из «Краснодара» стали чемпионами России, а ЦСКА завоевал Кубок страны. Эта встреча ожидается с большим интересом, так как обе команды готовы продемонстрировать свою игру высокого уровня.