Orenburg rossiya chempionatiga qaytishga tayyor
Kiril Voljjenkin, «Orenburg» jamoasi prezidenti, agar Moskva «Torpedo» jamoasi musobaqadan chetlashtirilsa, kelgusi Rossiya premer-ligasidagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U rasmiy ma’lumotlarni kutishni taklif qildi va hozircha bu faqat taxmin ekanini ta’kidladi. Shuningdek, u «Orenburg» jamoasi tarkibi va infratuzilmasi bo‘yicha RPLga tayyorligini aytdi va ertaga ham tayyor bo‘lishlarini bildirgan.
Ularning asosiy maqsadi premer-ligada o‘yin o‘ynash ekanligi aniq. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida Moskva «Torpedo» klubi birinchi divizion hakamiga pora berish bilan bog‘liq mojaro tufayli premer-ligadan chiqarilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda «Orenburg» 15-o‘rinni egallab, RPLdan tushib ketgandi.
Endi jamoa qayta premer-ligaga qaytish uchun imkoniyatni kutmoqda va buning uchun barcha sharoitlar mavjud ekanligi ta’kidlanmoqda. Bu holat jamoa va muxlislar uchun muhim ahamiyatga ega.

Оренбург готов вернуться в чемпионат России
Кирилл Волженкин, президент команды «Оренбург», высказал мнение о возможном участии в следующем российском премьер-лиге, если команда «Торпедо» из Москвы будет исключена из соревнований. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он предложил дождаться официальной информации и подчеркнул, что на данный момент это всего лишь предположение. Также он отметил готовность команды «Оренбург» по составу и инфраструктуре к РПЛ и заявил, что они будут готовы и завтра.
Ясно, что их основной целью является игра в премьер-лиге. Ранее в средствах массовой информации появлялись сообщения о том, что клуб «Торпедо» из Москвы может быть исключен из премьер-лиги из-за скандала, связанного с дачей взятки судье первого дивизиона. В прошлом сезоне «Оренбург» занял 15-е место и вылетел из РПЛ.
Теперь команда ожидает возможности вернуться в премьер-лигу, и подчеркивается, что для этого есть все условия. Эта ситуация имеет важное значение для команды и болельщиков.