Rossiya Kubogi pley-offida norozilik va shubha yuzaga keldi
Yakshanba kuni Rossiya Kubogi pley-off o‘yini uchun qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premer-ligasining 16 ta jamoasi to‘rt guruhga taqsimlandi, bu tartib so‘nggi yillarda odatiy holga aylangan. Biroq, mazkur qur’a tashlash jarayoni katta shov-shuvga sabab bo‘ldi.
Chunki marosim to‘g‘ridan-to‘g‘ri efirda ko‘rsatilmadi va jamoalar vakillari tadbirga taklif etilmadi. Bu esa qur’ani nazorat ostida o‘tkazish imkoniyatini kamaytirdi va nazariy jihatdan bir necha bor takrorlanishi mumkinligi haqida shubhalar paydo bo‘ldi. Bir qator Premer-liga jamoalari qur’a natijalarini tanqid qilishga tayyorligi haqida ma’lumotlar oshkor bo‘ldi.
Moskva “Dinamo” jamoasi bunday yondashuvni ma’qul ko‘rmadi va o‘z noroziligini bildirdi. Aksincha, Mahachqala “Dinamo”si natijalarni qabul qildi.
Rossiya Futbol Ittifoqi rahbari Aleksandr Dyukov qur’aning yozma ko‘rinishda efirga uzatilganini bilmasligini ta’kidlagan. Hozirgi vaqtda Rossiya Kubogining amaldagi egasi sifatida Moskva CSKA jamoasi hisoblanadi. Ushbu holatlar keyingi musobaqalar tashkil etilishida oshkoralik va adolat talabini yana bir bor o‘rtaga qo‘ydi.
Futbol ixlosmandlari va mutasaddilar orasida bu masala atrofida bahslar davom etmoqda. Zamin.uz ushbu voqealarni diqqat bilan kuzatishda davom etadi.

В плей-офф Кубка России возникли недовольство и сомнения
В воскресенье состоялась церемония жеребьевки для плей-офф Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
16 команд Российской Премьер-лиги были разделены на четыре группы, что стало обычной практикой в последние годы. Однако данный процесс жеребьевки вызвал большой резонанс.
Поскольку церемония не была показана в прямом эфире, представители команд не были приглашены на мероприятие. Это снизило возможность проведения жеребьевки под контролем и вызвало сомнения о том, что она может быть повторена несколько раз теоретически. Появилась информация о том, что ряд команд Премьер-лиги готов критиковать результаты жеребьевки.
Команда московского "Динамо" не одобрила такой подход и выразила свое недовольство. Напротив, махачкалинское "Динамо" приняло результаты.
Глава Российского футбольного союза Александр Дюков отметил, что не знает о том, что жеребьевка была передана в письменном виде в эфир. В настоящее время действующим обладателем Кубка России является команда московского ЦСКА. Эти обстоятельства вновь ставят вопрос о прозрачности и справедливости в организации следующих соревнований.
Среди футбольных болельщиков и чиновников продолжаются споры вокруг этого вопроса. Zamin.uz продолжит внимательно следить за этими событиями.