Fabio Chelestini tug‘ilgan joyi Shveysariyada Rossiyaga ishga ketgani uchun tanqidga uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda u CSKA jamoasiga bosh murabbiy bo‘ldi. Chelestini tanqidlar haqida o‘z fikrini bildirdi. U matbuot anjumanida aytdiki, “Men tabloidlar yozganlariga ahamiyat bermayman.
Sportga bog‘liq bo‘lmagan tanqidlarni e’tiborga olmayman. Futbolga oid tanqidlarni esa qabul qilaman, boshqa narsalarga emas”.
Chelestini CSKA bilan keyingi ikki mavsumga shartnoma imzoladi. Shartnomada yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.
Chelestinining boshchiligida CSKA jamoasi birinchi rasmiy o‘yinni 12 iyul, shanba kuni Rossiya Superkubogida Krasnodar jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Bu o‘yin jamoaning yangi davridagi ilk sinov bo‘ladi.
Shveysariyalik mutaxassis yangi ish joyida o‘zini namoyon etishga tayyorligini bildirgan. U futbolni rivojlantirish va jamoani muvaffaqiyatga olib chiqish niyatida ekanligi aniq.
Tanqidlar esa uning ishiga xalaqit bermaydi. Bu esa Chelestini uchun yangi bosqichni boshlashga imkon beradi.

Фабио Челестини ответил на критику в Швейцарии
Фабио Челестини, родом из Швейцарии, подвергся критике за то, что уехал работать в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он стал главным тренером команды ЦСКА. Челестини высказал свое мнение о критике. На пресс-конференции он сказал: "Я не обращаю внимания на то, что пишут таблоиды.
Я не принимаю во внимание критику, не связанную со спортом. Критика, касающаяся футбола, принимается, а остальное — нет".
Челестини подписал контракт с ЦСКА на следующие два сезона. В контракте есть возможность продлить его еще на один год.
Под руководством Челестини команда ЦСКА проведет свой первый официальный матч 12 июля, в субботу, против команды Краснодар в матче за Суперкубок России. Эта игра станет первой проверкой для команды в новом этапе.
Швейцарский специалист заявил о готовности проявить себя на новом месте работы. Ясно, что он намерен развивать футбол и вести команду к успеху.