Semak: Zenit 3:0 g‘alaba, himoya hali zaif
Yakshanba kuni «Zenit» do‘stlik uchrashuvida «Crvena Zvezda» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan keyingi fikrlarini Sankt-Peterburg jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak bildirdi. Mutaxassisdanga sport nuqtai nazaridan hammasi yurishib ketganmi, deb so‘raldi. Semak javobida: «Albatta, yo‘q.
Bu tanaffusdan keyingi birinchi rasmiy o‘yindi. Birinchi bo‘limda o‘yinimiz ancha to‘g‘ri kechdi, deb ayta olaman.
Ikkinchi bo‘limda esa ko‘p o‘zgarishlar bo‘ldi, charchoq sezildi. Biz osonlikcha gol o‘tkazib yuborishga ham yaqin edik.
Himoyada rejaga ko‘ra ishonchli o‘ynay olmadik», dedi. Bu so‘zlarni «Match TV» nashri keltirdi. Rossiya chempionatining yangi mavsumiga kamida uch haftadan kam vaqt qoldi.
«Zenit» birinchi turda o‘z maydonida «Rostov» jamoasi bilan bahs olib boradi. O‘tgan mavsumda Rossiya chempioni bo‘lgan «Zenit» musobaqani ikkinchi o‘rinda yakunladi va «Krasnodar»dan bir ochko kam jamg‘argan edi. Jamoa yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va mavsum boshlanishiga qadar kamchiliklarni bartaraf etishga harakat qilmoqda.

Семак: Зенит 3:0 победа, защита все еще слабая
В воскресенье «Зенит» в товарищеском матче одержал победу над командой «Красная Звезда» со счетом 3:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После игры свои мысли высказал главный тренер санкт-петербургской команды Сергей Семак. У специалиста спросили, все ли идет хорошо с точки зрения спорта. Семак ответил: «Конечно, нет.
Это была первая официальная игра после перерыва. В первом тайме я могу сказать, что наша игра была довольно правильной.
Во втором тайме произошло много изменений, усталость почувствовалась. Мы были близки к тому, чтобы легко пропустить гол.
В защите мы не смогли сыграть надежно по плану», - сказал он. Эти слова привело издание «Матч ТВ». До нового сезона чемпионата России осталось менее трех недель.
«Зенит» в первом туре будет играть на своем поле с командой «Ростов». В прошлом сезоне ставший чемпионом России «Зенит» завершил соревнование на втором месте, набрав на одно очко меньше «Краснодара». Команда серьезно готовится к новому сезону и старается устранить недостатки до начала сезона.