Miloevich «Zenit»ning g‘alabasini tabrikladi
Serbiyaning "Crvena Zvezda" klubining bosh murabbiyi Vladan Miloyevich Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bilan o‘tkazilgan do‘stlik uchrashuvi yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum bo‘lgani kabi, o‘yinda "moviy-oq-ko‘k" jamoasi 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Miloyevich "Zenit" jamoasini munosib g‘alabasi bilan tabrikladi. Shuningdek, u ajoyib muxlislarni ham alohida e’tirof etdi.
Ularning stadiondagi ajoyib muhit yaratgani o‘yinga katta ta’sir ko‘rsatganini ta’kidladi. Mutaxassisning aytishicha, uning jamoasida akademiyadan chiqqan yosh futbolchilar ko‘p bo‘lib, bu ham o‘yinning natijasini tushuntirishga yordam beradi. "Bunday muhitda o‘yin o‘tkazish noyob tajriba hisoblanadi. Hozirda esa ko‘proq tajribaga ega jamoa g‘alaba qozondi", – dedi Vladan Miloyevich. 9 iyul kuni "Zenit" o‘z maydonida yana bir do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi.
Uchrashuvdosh jamoa sifatida shveysariyalik "Syon" ishtirok etadi, ular so‘nggi mavsumni to‘qqizinchi o‘rinda yakunlagan. Bu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va muhim tajriba bo‘ladi.

Милоевич поздравил с победой «Зенита»
Главный тренер сербского клуба "Красная Звезда" Владан Милоевич высказал свое мнение о результатах товарищеского матча с питерским "Зенитом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как уже сообщалось ранее, в игре команда "синих-белых-голубых" одержала победу со счетом 3:0. Милоевич поздравил команду "Зенит" с заслуженной победой. Также он отдельно отметил великолепных болельщиков.
Он подчеркнул, что их потрясающая атмосфера на стадионе оказала большое влияние на игру. По словам специалиста, в его команде много молодых футболистов, вышедших из академии, что также помогает объяснить результат игры. "Играть в такой атмосфере — это уникальный опыт. В данный момент победила команда с большим опытом", — сказал Владан Милоевич. 9 июля "Зенит" проведет еще один товарищеский матч на своем поле.
Соперником станет швейцарский "Сьон", который завершил последний сезон на девятом месте. Эта игра будет интересным и важным опытом для болельщиков.