Messi Porto o‘yinchisiga zarba berishga urindi
PSJ Klublar jahon chempionati 1/8 final bosqichida Inter Mayamiga qarshi o'yinda aniq ustunlik bilan g'alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Liga 1 ning yetakchi jamoasi 4:0 hisobida g'alaba qozondi va barcha gollar birinchi taymda kiritildi. Ushbu o'yin muxlislarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda o‘yindan bir lavha keng muhokama qilinmoqda. Unda Vitinya to‘pni qabul qiladi, lekin yaqin atrofda turgan Lionel Messi keskin tarzda to‘pni olib qo‘yishga harakat qiladi.
Messi juda g‘azablangan ko‘rinadi. U raqibga kuchli hujum boshlaydi va bir qo‘li bilan uning yelkasidan ushlab oladi.
Shundan so‘ng, Vitinya pas berganida, Messi boshqa qo‘li bilan portugalikni urishga harakat qilgandek bo‘ladi. Baxtga qarshi, uning qo‘li to‘p egasiga tegmay o‘tib ketadi.
Nima sababdan Messi shu qadar g‘azablanganligi hozircha noma’lum. Ushbu holat o‘yindagi taranglik va raqobat darajasini ko‘rsatadi.
Futbolchilar orasida kuchli raqobat va emotsiyalar o‘z o‘rnini topadi, bu esa jamoalar o‘rtasidagi bahslarni yanada qiziqarli qiladi. Shunday vaziyatlarda sport odob-axloq qoidalariga rioya qilish juda muhim hisoblanadi.

Месси попытался ударить игрока Порту
ПСЖ одержал уверенную победу над Интером Майами в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лидирующая команда Лиги 1 выиграла со счетом 4:0, и все голы были забиты в первом тайме. Этот матч вызвал большой интерес у болельщиков.
В социальных сетях активно обсуждается один момент из игры. На нем Витинья принимает мяч, но стоящий рядом Лионель Месси резко пытается отобрать мяч.
Месси выглядит очень рассерженным. Он начинает сильную атаку на соперника и одной рукой хватает его за плечо.
После этого, когда Витинья делает передачу, Месси, похоже, пытается ударить португальца другой рукой. К счастью, его рука проходит мимо владельца мяча.
Пока неизвестно, почему Месси так рассержен. Этот момент показывает напряженность и уровень конкуренции в игре.
Между футболистами существует сильная конкуренция и эмоции, что делает матчи между командами еще более интересными. В таких ситуациях очень важно соблюдать спортивные этические нормы.