Madridning «Real» klubi Klublar Jahon chempionati yakunlangach, yangi himoyachini sotib oladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Xose Manuel Moreno xabariga ko‘ra, «qaymoq ranglilar» safini chap qanot himoyachisi, «Benfika» jamoasining o‘yinchisi Alvaro Karreraz to‘ldiradi. Ispaniyalik futbolchining transferi iyul oyida amalga oshiriladi, ya’ni jamoa Klublar Jahon chempionatidagi o‘z ishtirokini yakunlagach.
22 yoshli futbolchi bilan muzokaralar bahor oylaridan beri davom etmoqda, ammo so‘nggi kelishuv ayni paytda erishilgan ko‘rinadi. Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra, Alvaro Karreraz transfer qiymati 35 million yevro atrofida baholanmoqda.
Uning «Benfika» bilan imzolagan shartnomasida esa 50 million yevro miqdorida shartnoma bekor qilish summasi ko‘rsatilgan. Ushbu transfer Madrid jamoasining himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv nihoyasiga yetgach, rasmiy e’lonlar qilinadi. Bundan tashqari, yangi o‘yinchining jamoaga qo‘shilishi jamoa tarkibining raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.
Madrid klubi kelgusi mavsumda barcha musobaqalarda yuqori natijalar ko‘rsatishni maqsad qilmoqda. Alvaro Karrerazning texnik qobiliyatlari va yoshligi jamoa uchun katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Реал в июле купит защитника Бенфики
Мадридский клуб «Реал» после завершения клубного чемпионата мира приобретет нового защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Хосе Мануэля Морено, «сливочные» ряды пополнит левый защитник, игрок команды «Бенфика» Альваро Каррерас. Трансфер испанского футболиста состоится в июле, то есть после завершения участия команды в клубном чемпионате мира.
Переговоры с 22-летним футболистом ведутся с весны, однако последнее соглашение, похоже, достигнуто в настоящее время. Согласно данным сайта Transfermarkt, трансферная стоимость Альваро Каррераса оценивается в около 35 миллионов евро.
В его контракте с «Бенфикой» указана сумма разрыва контракта в размере 50 миллионов евро. Этот трансфер считается важным шагом для укрепления защитной линии мадридской команды.
После достижения соглашения между клубом и футболистом будут сделаны официальные объявления. Кроме того, присоединение нового игрока будет способствовать повышению конкурентоспособности состава команды.
Мадридский клуб ставит цель показать высокие результаты во всех соревнованиях в следующем сезоне. Ожидается, что технические навыки и молодость Альваро Каррераса принесут значительную пользу команде.