Sergiy Semak: Zenit maydondagi o‘rta chiziqni kuchaytiradi
Zenit jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak tarkibni kuchaytirish haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, Sankt-Peterburg klubi uchun asosiy transfer maqsadi maydon markazini mustahkamlashdir. Semakning so‘zlariga ko‘ra, Klaundinyoning ketishi va Vendelning ehtimoliy tarkibdan chiqishi bilan markaziy maydon uchun yangi futbolchi olish istagi juda katta. Shu bilan birga, Semak Zenit boshqa pozitsiyalarni ham kuchaytirishga tayyorligini ta'kidladi, agar mavjud futbolchilardan kuchliroq o‘yinchilarni sotib olish imkoniyati yuzaga kelsa.
U jamoaning umumiy darajasini oshirish uchun harakat qilinadi. Shu kunlarda Zenit do‘stlik uchrashuvida Crvena Zvezda jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Yangi Rossiya chempionatining boshlanishiga uch haftadan kam vaqt qoldi.
Bu muddat ichida klub yangi transferlarni amalga oshirishga shaylanmoqda. Tarkibni yanada kuchaytirish uchun murabbiylar va rahbariyat barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Сергей Семак: Зенит усилит среднюю линию на поле
Главный тренер команды Зенит Сергей Семак высказал мнение о усилении состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, основной трансферной целью клуба из Санкт-Петербурга является укрепление центра поля. По словам Семака, желание приобрести нового игрока на центральную позицию очень велико в связи с уходом Клаудинио и возможным выходом Вендала из состава. При этом Семак подчеркнул, что Зенит готов усиливать и другие позиции, если появится возможность приобрести более сильных игроков из числа имеющихся.
Он будет стремиться повысить общий уровень команды. В эти дни Зенит одержал победу над командой Красная Звезда со счетом 3:0 в товарищеском матче. До начала нового чемпионата России осталось менее трех недель.
В этот срок клуб готовится к осуществлению новых трансферов. Тренеры и руководство используют все возможности для дальнейшего усиления состава.