Leroy Sane «Bavariya» safidan ketdi, oxirgi o‘yini
Bavariya jamoasining qanot himoyachisi Leroi Sane Klub jamoalari jahon chempionati 1/8 finalidagi Flamengo jamoasiga qarshi kechgan o‘yindan keyin jamoa bilan xayrlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘yin 4:2 hisobida Bavariya foydasiga yakunlandi. 29 yoshli futbolchining Myunxen klubi bilan shartnomasi 1 iyul kuni tugaydi.
Aynan shu kundan boshlab u Galatasaroy jamoasiga erkin agent sifatida qo‘shiladi. Sane Bavariya safida so‘nggi o‘yinini 58-daqiqada zaxiradan maydonga tushib, jamoasiga g‘alabaga erishishda yordam berdi.
Leroi Sane 2020 yildan boshlab Bavariyada to‘p surdi. U besh yil davomida Bundesliganing katta jamoasi uchun jami 223 ta o‘yin o‘tkazib, 61 ta gol urdi va 55 ta golga assistentlik qildi.
Endilikda Bavariya jamoasi Klub jahon chempionatining chorak finalida Parij Sen-Jermen jamoasiga qarshi o‘ynaydi, lekin Sane bu o‘yinda ishtirok etmaydi. Uning ketishi bilan Bavariya tarkibida yangi davr boshlanishiga tayyorlanmoqda.
Sane o‘zining mehnati va ko‘rsatgan o‘yinlari bilan jamoada katta iz qoldirdi va muxlislar uning kelajakdagi faoliyatini kuzatishda davom etadi.

Лерой Санэ покинул состав «Баварии», последний матч
Защитник «Баварии» Лерой Сане попрощался с командой после матча 1/8 финала клубного чемпионата мира против команды «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра завершилась со счетом 4:2 в пользу «Баварии». Контракт 29-летнего футболиста с мюнхенским клубом истекает 1 июля.
С этого дня он присоединится к команде «Галатасарай» в качестве свободного агента. Сане провел свой последний матч за «Баварию», выйдя на замену на 58-й минуте и помог команде добиться победы.
Лерой Сане выступал за «Баварию» с 2020 года. За пять лет он провел в Бундеслиге за большой клуб в общей сложности 223 матча, забил 61 гол и отдал 55 голевых передач.
Теперь команда «Бавария» сыграет в четвертьфинале клубного чемпионата мира против «Пари Сен-Жермен», но Сане в этом матче не примет участия. С его уходом «Бавария» готовится к началу новой эпохи в составе.
Сане оставил большой след в команде благодаря своей работе и игре, и болельщики будут продолжать следить за его будущей карьерой.