Leroy Sane Bayernni tark etdi va Galatasaroyga o'tdi
Leroy Sane "Bavariya" klubidan xayrlashdi va endi Turkiyaning "Galatasaray" jamoasiga o'tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublararo jahon chempionati chorak finalida "Flamengo"ga qarshi o'yinda, 4:2 hisobida g'alaba qozonilgan ushbu o'yin Sane uchun myunxenliklar sharafida so'nggi uchrashuv bo'ldi. Nemis futbolchisining "Galatasaray" bilan shartnomasi 1 iyuldan kuchga kiradi. Sane o'z vaqtida yuqori va past davrlarni boshdan kechirdi, ammo "Bavariya"da o'tgan vaqtni juda yaxshi o'tkazganini ta’kidlagan.
U hozirda bu davrning tugaganini to'liq anglamaganini aytdi va jamoaga kelajakda eng yaxshisini tiladi. "Bavariya" jamoasi bunga munosib ekanligini alohida ta’kidladi. Leroy Sane 2020 yildan boshlab, "Manchester Siti"dan "Bavariya"ga ko'chib kelganidan buyon besh yil davomida bu jamoada o'ynadi.
Uning klubdagi faoliyati davomida ko'plab muhim o'yinlarda ishtirok etib, o'zini namoyon etdi. Endilikda esa yangi sahifa ochib, "Galatasaray" safida o'z mahoratini sinab ko'radi.
Bu transfer futbolchining karerasida yangi bosqich bo'lib, unga yangi imkoniyatlar va yangi maqsadlarni beradi.

Лерой Санэ покинул Байерн и перешел в Галатасарай
Лерой Санэ попрощался с клубом "Бавария" и теперь переходит в турецкую команду "Галатасарай". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четвертьфинале клубного чемпионата мира в матче против "Фламенго", в котором была одержана победа со счетом 4:2, эта игра стала последней для Санэ в составе мюнхенцев. Контракт немецкого футболиста с "Галатасараем" вступит в силу с 1 июля. Санэ отметил, что за время в "Баварии" он пережил как высокие, так и низкие моменты, но очень хорошо провел время в клубе.
Он сказал, что пока не полностью осознает, что этот период завершился, и желает команде всего наилучшего в будущем. Он отдельно подчеркнул, что команда "Бавария" этого заслуживает. Лерой Санэ с 2020 года, после перехода из "Манчестер Сити" в "Баварию", провел пять лет в этом клубе.
В течение своей карьеры в клубе он принимал участие во многих важных матчах и проявил себя. Теперь он открывает новую страницу и будет испытывать свои навыки в составе "Галатасарая".
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста, предоставляя ему новые возможности и новые цели.