"Bavariya" bosh murabbiyi Vensan Kompani klubni tark etayotgan Lero Saney haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni qanot himoyachisi Myunxen jamoasiga Jahon klublar chempionatining chorak finalida "Flamengo"ga qarshi o‘yinda (4:2) yordam berdi. U o‘yinning ikkinchi bo‘limida maydonga tushdi.
Bu 29 yoshdagi futbolchining "Bavariya"dagi so‘nggi o‘yini bo‘ldi, chunki u keyinchalik "Galatasaray"ga ko‘chib o‘tadi. Kompani o‘yin yakunidan so‘ng bergan intervyusida shunday dedi: “Faoliyatimiz davomida "Manchester Siti"da birga o‘ynadik, ko‘p sovrinlarga ega bo‘ldik. So‘ngra "Bavariya"da g‘alabalarimiz davom etdi.
Men har doim Lero Saneyga nisbatan hurmat bilan qarayman va unga eng yaxshi tilaklarimni bildiraman.” Bundan tashqari, 5 iyul kuni "Bavariya" chorak finalda "PSJ"ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Lero Sane esa bu o‘yinda maydonga tusha olmaydi, chunki u allaqachon jamoani tark etgan.

Лерой Сане объявил о своем уходе из «Баварии»
Главный тренер «Баварии» Венсан Компани высказал свое мнение о Леро Санэ, который покидает клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье защитник фланга помог команде Мюнхена в матче четвертьфинала чемпионата мира клубов против «Фламенго» (4:2). Он вышел на поле во втором тайме.
Это была последняя игра 29-летнего футболиста за «Баварию», так как он затем перейдет в «Галатасарай». Компани в интервью после игры сказал: «На протяжении нашей карьеры мы играли вместе в "Манчестер Сити", завоевали много трофеев. Затем наши победы продолжились в "Баварии".
Я всегда с уважением относился к Леро Санэ и желаю ему всего наилучшего». Кроме того, 5 июля «Бавария» проведет матч четвертьфинала против «ПСЖ». Леро Санэ не сможет выйти на поле в этом матче, так как он уже покинул команду.