PSJ himoyachisi Messini ajoyib futbolchi deb atadi
Fransiyaning PSJ jamoasi himoyachisi Lukas Beraldo 2025 yilgi klub jahon chempionati chorak final doirasidagi Inter Mayami bilan o‘yindan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Leo Messi juda o‘ziga xos futbolchi hisoblanadi. Uning qarshisida o‘ynash juda hayratlanarli va noyob tajriba ekanligini ta’kidladi.
Lukas Bolalar paytida televizorda Messining sehrli o‘yinlarini ko‘rganini esladi. Shuningdek, 29 iyun, yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan PSJ va Inter Mayami o‘yini haqida ma’lumot berildi.
Luis Enrike boshchiligidagi fransuz jamoasi amerikalik raqibini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Barcha gollar birinchi bo‘limda kiritildi.
Endi klub jahon chempionatining chorak finalida PSJ Munxenning Bavariya jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Защитник ПСЖ назвал Месси великолепным футболистом
Защитник французской команды ПСЖ Лука Беральдо высказался после матча с Интером Майами в рамках четвертьфинала клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Лео Месси является очень уникальным футболистом. Игра против него — это удивительный и неповторимый опыт.
Лука вспомнил, как в детстве смотрел волшебные игры Месси по телевизору. Также была предоставлена информация о матче ПСЖ и Интер Майами, который прошел 29 июня, в воскресенье.
Французская команда под руководством Луиса Энрике одержала победу над американским соперником со счетом 4:0. Все голы были забиты в первом тайме.
Теперь клуб в четвертьфинале чемпионата мира встретится с командой Бавария из Мюнхена. Эта игра вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.
По словам Беральдо, команда приложит все усилия, чтобы выйти в следующий этап. Цель ПСЖ — добиться высоких результатов на мировом турнире.