Gustavo Mantuandan «Crvena Zvezda» ustidan g‘alaba sharhi
Zenit jamoasining hujumchisi Gustavo Mantuon Belgradning Crvena Zvezda jamoasi bilan do‘stlik uchrashuvidagi 3:0 hisobidagi g‘alaba haqida matbuot vakillari bilan suhbatda fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hujumdagi harakatlar yaxshi ketmoqda va jamoa o‘z kuchiga ishonadi. O‘yinchilar bir-biriga to‘liq ishonib, oldinga intilmoqda.
Mantuon so‘zlarida, jamoa ishlashni davom ettirishi va yana yuqori pog‘onaga chiqishni maqsad qilganini aytdi. O‘tgan mavsumda Sankt-Peterburg klubi o‘z turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan. Rossiya chempionligi tarixida birinchi marta Krasnodar jamoasi g‘olib bo‘lib, Sergey Semak boshchiligidagi jamoadan bir ochko ko‘proq jamg‘argan.
Bu natija Zenit uchun motivatsiya bo‘lib, ularning yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishga intilishlarini kuchaytirmoqda. Jamoa o‘z maqsadiga erishish uchun hamjamoaviy mehnat va ishonchni asoslarga olgan holda davom etadi.

Густаво Мантуан о победе над «Красной Звездой»
Нападающий команды «Зенит» Густаво Мантюан поделился своими мыслями с представителями прессы о победе со счетом 3:0 в товарищеском матче против белградской «Красной Звезды». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, действия в атаке идут хорошо, и команда верит в свои силы. Игроки полностью доверяют друг другу и стремятся вперед.
Мантюан отметил, что команда продолжит работать и ставит целью подняться на более высокую ступень. В прошлом сезоне клуб из Санкт-Петербурга занял второе место в турнирной таблице. В истории чемпионата России впервые команда «Краснодар» стала победителем, набрав на одно очко больше, чем команда под руководством Сергея Семака.
Этот результат стал мотивацией для «Зенита», усиливающей их стремление к высоким результатам в новом сезоне. Команда продолжит работать на основе командного труда и доверия для достижения своей цели.