Bayer Malik Tilman uchun transfer shartnomasini tasdiqladi
PSV jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Malik Tilman o‘z faoliyatini Germaniyaning Leverkuzen shahridagi Bayer klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli insayder Fabrizio Romano xabar berdi. Manbaning ma’lumot berishicha, tomonlar Tilman transferi bo‘yicha og‘zaki kelishuvga erishgan.
23 yoshli amerikalik futbolchini Bayer klubi 35-40 million yevro atrofida sotib olishni rejalashtirmoqda. Tilman 2023 yildan beri PSV safida o‘ynab kelmoqda. Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda jami 34 o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Futbolchining joriy shartnomasi 2028 yilga qadar amal qiladi. Transfermarkt kabi mashhur portallar uning bozor qiymatini 32 million yevro deb baholamoqda. Malik Tilmanning Bayerga o‘tishi klub uchun muhim transfer bo‘lib, u jamoaning hujumdagi imkoniyatlarini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.
Bu kelishuv futbolchining faoliyatidagi yangi bosqich sifatida qaralmoqda va uning Germaniya Bundesligasidagi o‘yinlari muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Bayer подтвердил трансферный контракт для Тилмана
Нападающий полузащитник команды ПСВ Малик Тилман продолжит свою карьеру в клубе Байер, расположенном в немецком Леверкузене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо. По информации источника, стороны достигли устной договоренности по трансферу Тилмана.
Клуб Байер планирует приобрести 23-летнего американского футболиста за сумму около 35-40 миллионов евро. Тилман играет за ПСВ с 2023 года. В текущем сезоне он вышел на поле в 34 матчах во всех соревнованиях, забив 16 голов и отдав 5 голевых передач.
Действующий контракт футболиста действует до 2028 года. Популярные порталы, такие как Transfermarkt, оценивают его рыночную стоимость в 32 миллиона евро. Переход Малик Тилмана в Байер является важным трансфером для клуба, и ожидается, что он еще больше усилит атакующие возможности команды.
Это соглашение рассматривается как новый этап в карьере футболиста, и его игры в немецкой Бундеслиге с нетерпением ждут болельщики.