Montella Turkiya terma jamoasi bilan shartnomani uzaytirdi
Vinchenzo Montella Turkiya Futbol Federatsiyasi bilan shartnomasini uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
51 yoshli italiyalik murabbiy yaqin yillarda Turkiya terma jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyatini davom ettiradi. Bu haqda rasmiy ma’lumot berildi.
Avvalroq Montellaning yangi mehnat shartnomasi 2028 yilgi Yevro chempionatining yakuniga qadar mo‘ljallangani haqida xabar berilgan edi. Oldingi shartnoma esa kelasi yil yozda, Jahon chempionatidan keyin yakunlanishi rejalashtirilgan edi.
Vinchenzo Montella 2023 yil sentabr oyida Turkiya terma jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Shundan buyon jamoa 23 ta o‘yin o‘tkazib, 12 marta g‘alaba qozondi, 4 ta durang natija qayd etdi va 7 marta mag‘lub bo‘ldi.

Монтелла продлил контракт с национальной сборной Турции
51-летний итальянский тренер продолжит свою деятельность в качестве главного тренера национальной сборной Турции в ближайшие годы. Об этом было официально сообщено.
Ранее сообщалось, что новый трудовой контракт Монте́ллы рассчитан до окончания чемпионата Европы 2028 года. Предыдущий контракт должен был завершиться следующим летом, после чемпионата мира.
Винченцо Монте́лла был назначен главным тренером национальной сборной Турции в сентябре 2023 года. С тех пор команда провела 23 матча, одержала 12 побед, зафиксировала 4 ничьи и потерпела 7 поражений.
Осенью национальная сборная Турции начнет участие в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года. Ожидается, что этот новый контракт и решение будут способствовать будущим успехам команды.