Oviedo 24 yildan so‘ng Ispaniya oliy ligasiga qaytdi
Viktor Onopko faoliyat yuritgan "Oviedo" klubi Ispaniya futbolining oliy ligasiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea jamoa pley-off o‘yinlarida "Mirandes"ni mag‘lub etgach amalga oshdi. "Oviedo" 24 yil yoki 8 750 kun davomida oliy ligada qatnashmagan edi, bu esa 21-asr Ispaniya chempionatida yangi rekord hisoblanadi.
Ushbu muvaffaqiyatning asosiy sababchisi 40 yoshli Santi Kasorla bo‘ldi. Biz 2023 yilda Kasorla o‘zining ona klubiga xizmat qilishni boshqa takliflarga ustun qo‘yganini yozgandik.
Eslatib o‘tish kerakki, "Oviedo" oliy ligadan uzoqlashgan davrda hatto uchinchi liga darajasiga tushib ketgan, ammo 2015 yilda qayta yuqori liga darajasiga ko‘tarilgan va hozir yana katta qadam tashlagan. Bu klub uchun muhim burilish bo‘lib, jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga umid uyg‘otadi.

Овьедо вернулся в высшую лигу Испании спустя 24 года
Клуб "Овьедо", в котором играл Виктор Онопко, вернулся в высшую лигу испанского футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это событие произошло после того, как команда одержала победу над "Мирандесом" в плей-офф. "Овьедо" не участвовал в высшей лиге в течение 24 лет или 8750 дней, что является новым рекордом в чемпионате Испании XXI века.
Основным виновником этого успеха стал 40-летний Санти Касорла. Мы писали, что в 2023 году Касорла предпочел служить своему родному клубу другим предложениям.
Стоит отметить, что "Овьедо" во время своего отсутствия в высшей лиге даже опустился до третьего дивизиона, но в 2015 году снова поднялся на уровень высшей лиги и теперь снова сделал большой шаг вперед. Это важный поворотный момент для клуба, который вселяет надежду на будущие успехи команды.