Trey-Moris Nyoni Liverpool bilan professional shartnoma imzoladi
Liverpool futbol klubining yarim himoyachisi Trey-Moris Nyoni 30 iyun kuni 18 yoshga to‘lib, o‘zining birinchi professional shartnomasini imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Nyoni 2023 yilgacha Leicester klubida o‘ynagan va shu yil yanvar oyida Yevrokuboklarda Liverpool safida maydonga chiqqan eng yosh futbolchi bo‘ldi. Uning Yevropa Chempionlar Ligasi doirasidagi PSVga qarshi o‘yinda maydonga tushganida yoshi 17 yosh va 213 kun edi. Yarim himoyachi Liverpoolni bolaligidan qo‘llab-quvvatlab kelganini aytib, “Bu mening uchun juda quvonchli holat.
Endi esa o‘z shartnomamni munosib ko‘rsatishim kerak. Qadam-baqadam yaxshilanib, futbolchi sifatida rivojlanmoqdaman”, dedi klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida. O‘tgan mavsumda asosan markaziy yarim himoyachi pozitsiyasida maydonga chiqqan Nyoni asosiy jamoa safida 5 o‘yinda ishtirok etdi.
Shuningdek, yoshlar va o‘smirlar jamolarida 11 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. Trey-Moris Nyoni Liverpool jamoasining kelajagi porloq futbolchilaridan biri sifatida e’tirof etilmoqda.

Трей-Морис Ньони подписал профессиональный контракт с Ливерпулем
Полузащитник футбольного клуба Ливерпуль Трей-Морис Ньони 30 июня исполнилось 18 лет, и он подписал свой первый профессиональный контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Ньони играл за клуб Лестер до 2023 года и в январе этого года стал самым молодым футболистом, вышедшим на поле в составе Ливерпуля в еврокубках. Когда он вышел на поле в матче Лиги чемпионов против ПСВ, ему было 17 лет и 213 дней. Полузащитник, который поддерживал Ливерпуль с детства, сказал: «Это очень радостное событие для меня.
Теперь мне нужно достойно проявить себя по контракту. Я улучшаюсь шаг за шагом и развиваюсь как футболист», - сказал он в интервью пресс-службе клуба. В прошлом сезоне Ньони в основном выходил на поле на позиции центрального полузащитника и принял участие в 5 матчах основного состава.
Кроме того, он сыграл в 11 матчах за молодежные и юношеские команды, забил 2 гола и сделал 2 голевые передачи. Трей-Морис Ньони признается одним из ярких будущих футболистов команды Ливерпуль.