Sobolevning o‘yinlarga qiziqishi Batrakovni o‘ylantirmaydi
Poytaxt jamoasi Lokomotiv futbolchisi Aleksey Batrakov Zenit hujumchisi Aleksandr Sobolevning kompyuter o‘yinlariga bo‘lgan qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev o‘z bo‘sh vaqtida o‘yin o‘ynashga haqli va bunga haddan tashqari e’tibor qaratish shart emas. U shuningdek, barchaning me’yorda ish tutishi muhimligini ta’kidladi.
Sobolev ayni damda CS:GO o‘yinida faol ishtirok etib, raqobatbardosh rejimda deyarli maksimal darajaga yetgan. U 450 dan ortiq o‘yin o‘tkazgan.
O‘tgan mavsumda esa 28 yoshli hujumchi Rossiya Premyer Ligasi doirasida 24 ta o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi hamda 2 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning bozor qiymati taxminan 6 million yevroga teng.
Sobolevning bu faoliyati futbol muxlislari va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda. Shuningdek, uning kompyuter o‘yinlariga bo‘lgan qiziqishi ham ko‘pchilikda qo‘shimcha qiziqish uyg‘otmoqda.
Batrakovning fikricha, har bir odam o‘z bo‘sh vaqtini xohlagancha o‘tkazishi mumkin, lekin me’yordan chiqmaslik zarur. Shu tarzda, futbolchi o‘z faoliyatini muvozanatli olib borishi muhimdir.

Интерес Соболева к играм не беспокоит Батракова
Игрок столичной команды Локомотив Алексей Батраков высказал мнение о увлечении нападающего Зенита Александра Соболева компьютерными играми. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Батракова, Соболев имеет право играть в игры в свое свободное время, и не стоит уделять этому чрезмерное внимание. Он также подчеркнул важность того, чтобы каждый вел себя в меру.
Соболев в настоящее время активно участвует в игре CS:GO и почти достиг максимального уровня в соревновательном режиме. Он провел более 450 игр.
В прошлом сезоне 28-летний нападающий выходил на поле в 24 матчах Российской Премьер-Лиги, забил 4 гола и сделал 2 результативные передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 6 миллионов евро.
Эта деятельность Соболева внимательно наблюдается футбольными болельщиками и специалистами. Также его интерес к компьютерным играм вызывает дополнительный интерес у многих.
По мнению Батракова, каждый человек может проводить свое свободное время так, как ему хочется, но важно не выходить за рамки. Таким образом, футболисту важно поддерживать баланс в своей деятельности.