MLS klubi Inter Mayami o‘z qatorida yulduzli argentinalik hujumchi Lionel Messini saqlab qolishga qat’iy qaror qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Avvalroq Messi «Barselona» yoki «Nyuels Old Boys» klublariga o‘tish imkoniyatlarini ko‘rib chiqayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan bo‘lsa-da, Romano xabar berishicha, futbolchi va klub o‘rtasida shartnomani uzaytirish bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.
Hozirgi shartnoma 2025 yil oxirigacha amal qiladi. Romano ta’kidlaganidek, ikki tomon ham kelajakdagi hamkorlikka qiziqish bildiradi.
Messi 2023 yildan beri Inter Mayami safida o‘ynamoqda. Joriy mavsumda u 24 ta o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar ijobiy yo‘lda davom etmoqda va tomonlar kelgusida ham hamkorlikni davom ettirishni maqsad qilgan. Messi jamoadagi o‘yinlari bilan muxlislarni quvontirmoqda va jamoaning tarkibini yanada mustahkamlashda muhim rol o‘ynamoqda.

Интер Майами хочет сохранить Лионеля Месси
MLS клуб Интер Майами решительно настроен сохранить в своих рядах звездного аргентинского нападающего Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо на своих страницах в социальных сетях. Ранее появились сообщения о том, что Месси рассматривает варианты перехода в «Барселону» или «Ньюэллс Олд Бойз», однако, по информации Романо, переговоры о продлении контракта между футболистом и клубом продолжаются.
Текущий контракт действует до конца 2025 года. Как отметил Романо, обе стороны проявляют интерес к будущему сотрудничеству.
Месси играет за Интер Майами с 2023 года. В текущем сезоне он вышел на поле в 24 матчах, забил 16 голов и сделал 6 голевых передач.
Отношения между клубом и футболистом продолжают развиваться положительно, и стороны намерены продолжать сотрудничество в будущем. Месси радует болельщиков своими играми в команде и играет важную роль в укреплении состава.