Milanning "Inter" jamoasi markaziy himoyachisi Stefan de Vrey Klublar Jahon Chempionati chorak finalidagi "Fluminense"ga qarshi o‘yin (0:2)dan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyaliklar uchinchi daqiqada hisobni ochishdi, so‘ng qo‘shimcha vaqtda hisobni ikki barobar oshirib, g‘alabani ta’minlashdi. "Neradzurri" musobaqani tark etdi. De Vrey Sport Mediasetga bergan intervyusida shunday dedi: "Albatta, o‘yinga bo‘lgan yondashuvimiz istagimizga yetmasdi.
'Fluminense' o‘ziga ko‘proq ishondi, maydonni yaxshi yopdi va hisob ochilgandan keyin o‘yin qiyinlashdi. Ikkinchi bo‘limda biz kuchaydik va ko‘p imkoniyatlar yaratdik, ammo to‘p darvozaga kirmadi.
Urinishlarimiz yetarli bo‘lmadi." Shuningdek, eslatib o‘tamiz, iyun oyining boshidan beri "Inter" jamoasining bosh murabbiyi sifatida Kristian Kivu ishlab kelmoqda. U bundan oldin "Al-Hilal"ga ketgan Simone Indzagi o‘rnini egalladi.

De Vrey: Подход к Интер Флуминенсе оказался недостаточным
Центральный защитник миланского "Интера" Стефан де Врей поделился своими мыслями после матча четвертьфинала Кубка мира среди клубов против "Флуминенсе" (0:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильцы открыли счет на третьей минуте, а затем в дополнительное время удвоили преимущество и обеспечили победу. "Нерадзурри" покинули турнир. В интервью Sport Mediaset де Врей сказал: "Конечно, наш подход к игре не соответствовал нашим желаниям.
'Флуминенсе' больше верил в себя, хорошо закрыл поле, и после открытия счета игра стала сложнее. Во втором тайме мы усилились и создали много возможностей, но мяч не залетел в ворота.
Наших попыток было недостаточно." Также напомним, что с начала июня главным тренером "Интера" работает Кристиан Киву. Он занял место Симоне Индзаги, который ушел в "Аль-Хилаль".