Lautaro Martinez: Inter o‘yinda xatolar ko‘p qildi
Milanning “Inter” jamoasi hujumchisi Lautaro Martinez Klublar jahon chempionati doirasidagi “Fluminense”ga qarshi o‘yinda (0:2) jamoaning muvaffaqiyatsizligining sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda jamoa o‘yinga kirishishda qiynalganini, birinchi bo‘limda darhol gol o‘tqazib yuborilganini, uzatmalarda xatolarga yo‘l qo‘yilganini va noto‘g‘ri qarorlar qabul qilinganini aytdi. “Fluminense” tezda gol urib, so‘ngra chuqur himoyaga o‘tib, qarshi hujumlar bilan o‘ynadi.
Shuningdek, o‘yin so‘ngida “Inter” kapitanining aytishicha, ba’zi jamoa a’zolarining ruhiy holati va yondashuvi ularni qoniqtirmagan. Jamoa Kristian Kivu boshchiligidagi raqibga qarshi 1/8 final bosqichida 3 va 93-daqiqalarda gol o‘tqazib, turnirdan chiqib ketdi.
Ushbu natija “Inter” uchun kutilmagan bo‘lib, keyingi o‘yinlarda xatoliklarni tahlil qilib, yaxshilanish zarurligi ta’kidlandi. Lautaro Martinez jamoaning o‘zaro hamjihatligi va diqqatini oshirish kerakligini qayd etdi.
Shunday qilib, “Inter” jamoasi kelajakda yanada kuchliroq bo‘lish uchun kamchiliklarini bartaraf etishga intiladi.

Лаутаро Мартинес: Интер в игре допустил много ошибок
Нападающий миланского "Интера" Лаутаро Мартинес высказал свое мнение о причинах неудачи команды в матче против "Флуминенсе" в рамках клубного чемпионата мира (0:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда испытывала трудности при входе в игру, сразу пропустила гол в первом тайме, допустила ошибки в передачах и приняла неправильные решения. "Флуминенсе" быстро забил гол, а затем перешел в глубокую защиту, играя на контратаках.
Кроме того, по словам капитана "Интера", в конце игры некоторые члены команды не удовлетворили его своим психологическим состоянием и подходом. Команда пропустила голы на 3-й и 93-й минутах от соперника под руководством Кристиана Киву и выбыла из турнира в стадии 1/8 финала.
Этот результат стал неожиданным для "Интера", и было подчеркнуто, что необходимо проанализировать ошибки в следующих играх и улучшиться. Лаутаро Мартинес отметил, что команде нужно повысить взаимопонимание и концентрацию.
Таким образом, команда "Интер" стремится устранить свои недостатки, чтобы в будущем стать еще сильнее.