Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso "Monterrey" jamoasining markaziy himoyachisi Serxio Ramos haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso Ramosning 39 yoshda bo‘lishiga qaramay, hali ham yuqori darajada o‘ynashini ta’kidladi. U sobiq jamoadoshining Klub chempionlari mundialining chorak finalida ularning jamoalariga qarshi o‘ynashi mumkinligini aytdi.
1/8 finalda Madrid klubi "Yuventus"ga qarshi maydonga chiqadi, "Monterrey" esa Dortmundning "Borussiya" jamoasi bilan bahs olib boradi. Alonso press-konferensiyada: "Eng muhimi g‘alaba.
Serxio bilan biz do‘stmiz, ko‘p o‘yinlarni birga o‘tkazganmiz. Uning yoshiga qaramay faoliyatini davom ettirayotganini ko‘rib xursandman.
Yoshini aniq bilmayman, 39 yoki 40 bo‘lsa kerak. Umid qilamanki, chorak finalda ular bilan o‘ynaymiz," dedi.
Serxio Ramos 2005 yildan 2021 yilgacha "Real" safida o‘ynagan. Uning tajribasi jamoaga katta qo‘shilgan hissadir.
Ramosning o‘yini va yetakchilik qobiliyati hali ham yuqori baholanmoqda. Hozirgi vaqtda u boshqa jamoada faoliyatini davom ettirayotgan bo‘lsa-da, Madrid jamoasi bilan aloqalari kuchli.
Ularning keyingi o‘yinlari futbolsevarlar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Ramosning o‘yin tajribasi va malakasi chempionatda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Хаби Алонсо отметил активность Серхио Рамоса
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о центральном защитнике команды "Монтеррей" Серхио Рамосе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алонсо отметил, что, несмотря на 39 лет Рамоса, он все еще играет на высоком уровне. Он сказал, что его бывший одноклубник может сыграть против их команд в четвертьфинале клубного чемпионата мира.
В 1/8 финала мадридский клуб выйдет на поле против "Ювентуса", а "Монтеррей" будет сражаться с дортмундской "Боруссией". На пресс-конференции Алонсо заявил: "Самое главное - победа.
Серхио и я друзья, мы провели много игр вместе. Я рад видеть, что он продолжает свою карьеру, несмотря на свой возраст.
Точно не знаю его возраст, должно быть, 39 или 40. Надеюсь, что в четвертьфинале мы сыграем с ними," - сказал он.
Серхио Рамос играл за "Реал" с 2005 по 2021 год. Его опыт стал большим вкладом в команду.
Игра Рамоса и его лидерские качества по-прежнему высоко оцениваются. Хотя в настоящее время он продолжает свою карьеру в другой команде, его связи с мадридским клубом остаются крепкими.
Их следующие игры ожидаются с большим интересом со стороны футбольных болельщиков. Ожидается, что игровой опыт и квалификация Рамоса сыграют важную роль в чемпионате.