Lautaro Martinez muxlislardan uchrashuvdan keyin uzr so‘radi
Milanning "Inter" klubi sardori Lautaro Martines Klub jamoalar o‘rtasidagi Jahon chempionati musobaqasidan chiqib ketganidan keyin muxlislardan uzr so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Neradzurri" jamoasi dushanba kuni o‘tkazilgan 1/8 final bahsida Braziliyaning "Fluminense" jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Martines musobaqa davomida issiq havoda, quruq maydonda o‘ynaganliklarini, ammo har ikkala jamoa uchun sharoitlar teng bo‘lganini ta’kidladi.
U jamoaning turnirga ma’naviy jihatdan charchagan holda kelganini, ba’zi futbolchilarning jamoadan qolganini qayd etdi. Sardor o‘zining va jamoa nomidan barcha muxlislardan, ularni qo‘llab-quvvatlashga kelganlardan uzr so‘radi.
Endi jamoa keyingi mavsumni eng yaxshi tarzda boshlash uchun dam olishi kerakligini bildirdi. Shuningdek, musobaqa boshlanishidan oldin "Inter" klubida murabbiylar o‘zgarishi yuz bergan edi.
Simone Indzagi "Al-Hilal"ga o‘tgan, uning o‘rnini Kristian Kivu egallagan. Bu o‘zgarishlar jamoaning klub ichidagi vaziyatiga ta’sir ko‘rsatgan bo‘lishi mumkin.
Klub endi yangi mavsumga yaxshilab tayyorlanish ustida ishlamoqda. Muxlislar va jamoa o‘rtasidagi bog‘liqlik muhimligini ta’kidlab, jamoa kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun bor kuchini sarflashga intiladi.

Лаутаро Мартинес фанатов попросил прощения после встречи
Капитан миланского "Интера" Лаутаро Мартинес извинился перед болельщиками после выхода команды из турнира чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Нерадзурри" в понедельник проиграла в матче 1/8 финала бразильскому "Флуминенсе" со счетом 0:2. Мартинес отметил, что команда играла в жаркую погоду на сухом поле, однако условия были равными для обеих команд.
Он отметил, что команда пришла на турнир в морально уставшем состоянии, некоторые игроки остались вне состава. Капитан извинился от своего имени и имени команды перед всеми болельщиками, пришедшими поддержать их.
Теперь команда должна отдохнуть, чтобы начать следующий сезон наилучшим образом. Также перед началом турнира в клубе "Интер" произошли изменения в тренерском составе.
Симоне Индзаги ушел в "Аль-Хилал", его место занял Кристиан Киву. Эти изменения могли повлиять на ситуацию внутри команды.
Клуб теперь работает над тем, чтобы хорошо подготовиться к новому сезону. Подчеркивая важность связи между болельщиками и командой, команда стремится вложить все силы в будущие успехи.