Milanning "Inter" jamoasi Braziliyaning "Fluminense" klubi bilan o‘yin natijasida klublar o‘rtasidagi jahon chempionatidan chiqib ketdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Milan jamoasi himoyachisi Stefan de Vrey o‘z jamoadoshlari g‘alaba uchun bor kuchini sarflamaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, omadsizlikdan tashqari, o‘zlari ham g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishmagan.
Albatta, birinchi bo‘lib gol o‘tkazib yuborish salbiy holat bo‘ldi, raqib esa janglarda ancha qat’iyatliroq edi. Jamoa esa o‘yinga yetarlicha ruhiy tayyorgarlik ko‘rmagan.
Ikkinchi bo‘limda sezilarli hujumlar uyushtirishga muvaffaq bo‘lishdi, ammo gol ura olishmadi. Shunday qilib, Milanning "Inter" jamoasi bu mavsumda hech qanday sovrinlarga ega bo‘la olmadi.
Bu natija klublar jahon chempionati uchun kutilmagan bo‘lib, jamoaga tahlil qilish va kelajak uchun o‘z ustida ishlash uchun saboq bo‘ldi.

Команда Интер выбыла из чемпионата мира
Команда Милана "Интер" вышла из чемпионата мира между клубами в результате игры с бразильским клубом "Флуминенсе". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник миланской команды Стефан де Врей отметил, что его товарищи по команде не приложили всех усилий для победы. По его словам, помимо неудачи, они сами не использовали все возможности для достижения успеха.
Конечно, пропустить гол первым стало негативным моментом, соперник же был гораздо более настойчивым в борьбе. Команда не провела достаточной психологической подготовки к игре.
Во втором тайме им удалось организовать заметные атаки, однако забить гол не удалось. Таким образом, команда "Интер" из Милана не смогла завоевать никаких трофеев в этом сезоне.
Этот результат стал неожиданным для клубного чемпионата мира и стал уроком для команды для анализа и работы над собой в будущем.