Madridning “Real” jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso Klub jahon chempionati turnirini himoya qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu musobaqa iyun oyidan iyul oyigacha o‘tkaziladi, biroq ko‘plab futbol mutaxassislari yangi formatga tanqid bilan qarashdi. “Real” bosh murabbiyi bunday noroziliklarni qo‘llamadi. Alonso fikricha, Klub jahon chempionati juda muhim va qiziqarli musobaqadir.
Yaqinda “Bavariya” va “PSJ” o‘rtasidagi o‘yinni ko‘rib, shuningdek, “Fluminense” jamoasining “Inter” ustidan qozongan g‘alabasini kuzatish mumkin bo‘ldi. Agar siz futbol muxlisi bo‘lsangiz, demak, bu turnirga ham qiziqasiz. Bugun “Real” jamoasi Klub jahon chempionatining 1/8 final bosqichida “Yuventus” bilan yuzma-yuz keladi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. Ushbu musobaqa futbolning jahon miqyosidagi eng kuchli jamoalari o‘rtasida o‘tkaziladi va jamoalar uchun katta ahamiyatga ega.

Хаби Алонсо похвалил клубный чемпионат мира
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо защитил турнир Клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот турнир пройдет с июня по июль, однако многие футбольные эксперты критически отнеслись к новому формату. Главный тренер "Реала" не поддержал такие недовольства. По мнению Алонсо, Клубный чемпионат мира — это очень важное и интересное соревнование.
Недавно можно было увидеть игру между "Баварией" и "ПСЖ", а также наблюдать за победой команды "Флуминенсе" над "Интером". Если вы футбольный фанат, значит, вам тоже интересен этот турнир. Сегодня команда "Реал" встретится с "Ювентусом" в 1/8 финала Клубного чемпионата мира.
Игра начнется в 22:00 по московскому времени. Этот турнир проводится между сильнейшими командами мира и имеет большое значение для команд.