Moskva «Dinamo» klubining bosh direktori Pavel Pivovarov yarim himoyachi Xorxe Karraskal klubda o‘ynashda davom etadimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha bunday niyat og‘zaki tarzda bildirilgan. Klubga kelgan takliflar esa ma’qullanmagan.
Muzokaralar yakuniga yetmagan, ammo hozirda ular unchalik faol emas. Bu haqida «Chempionat» nashri xabar berdi.
Eslatib o‘tish joizki, Karraskal o‘z vaqtida «Dinamo» jamoasi yig‘iniga kelmagan va shu sababli jarimaga tortilgan. Hozirda Karraskal bilan klub o‘rtasidagi amaldagi mehnat shartnomasi 2027 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, kolumbiyalik futbolchining qiymati yetti million yevroga teng. Klub va futbolchi kelishuvni davom ettirish niyatida, biroq aniq qarorlar hali qabul qilinmagan.
Shunday qilib, Karraskal «Dinamo» safida qolishi ehtimoli mavjud, lekin klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar yakunlanishi lozim. Bu jarayonning qanday yakun topishi keyinchalik ma’lum bo‘ladi.

Обсуждается оставление Карраскаля в «Динамо»
Генеральный директор московского клуба «Динамо» Павел Пивоваров ответил на вопрос, продолжит ли полузащитник Хорхе Карраскаль играть в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на данный момент такое намерение было высказано устно. Предложения, поступившие в клуб, не были одобрены.
Переговоры не завершены, однако в настоящее время они не очень активны. Об этом сообщает издание «Чемпионат».
Стоит напомнить, что Карраскаль не явился на сбор команды «Динамо» и был оштрафован за это. В настоящее время действующий трудовой контракт Карраскаля с клубом рассчитан до лета 2027 года.
Согласно данным Transfermarkt, стоимость колумбийского футболиста составляет семь миллионов евро. Клуб и футболист намерены продолжить сотрудничество, однако конкретные решения пока не приняты.
Таким образом, существует вероятность, что Карраскаль останется в составе «Динамо», но переговоры между руководством клуба и футболистом должны быть завершены. Как этот процесс закончится, станет известно позже.